Atpūta ar bērniem Rīgā

Aktuāli

Spēle Rīgā...

Interesanti

Brīnumainā fotogrāfija...

Ceļo

Atpūta ar bērniem Rīgā

Izklaide ar bērniem Rīgā: muzeji un ievērojamākās vietas, zoodārzs un akvaparks, spēļu kompleksi «zem jumta» un bērnu laukumi – mēs zinām, kur pavasarī un vasarā doties labā laikā un kur pavadīt laiku rudenī un ziemā.

Rīgas muzeji ar bērniem

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kas ir vecākais muzejs Rīgā, apskatāmi tūkstošiem seno priekšmetu. Rīgas vēsture no 1201. līdz 1940. gadam atspoguļota ar arheoloģiskajiem atradumiem, darbarīkiem, traukiem un rotaslietām. Vairāk nekā 300 dārglietu savāktas Sudraba kabinetā, bet Krusta galerijā – viduslaiku priekšmeti, namu plāksnes un fragmenti.
Jūgendstila muzejā var iejusties 20.gs. sākuma dzīvoklī. Nelielajā dzīvoklī ar senlaicīgu interjeru atļauts pielaikot cepures un citas galvassegas un nofotografēties.

Brīvdabas muzejā ir vairāk nekā 120 būvju no 17. līdz 20. gadsimtam. Šeit var apskatīt, baznīcu, zemnieku un zvejnieku mājas, autentisku krāsni, ratiņu un šūpuli. Amatnieku darbnīcās taisa suvenīrus un notiek meistarklases, katru gadu svin tradicionālos svētkus un notiek gadatirgus.          

          Latvijas Brivdabas Muzejs

Pa Latvijas vēsturi var «paceļot» Kara muzejā. Katrs vēstures periods no 9. līdz 20.gadsimtam ilustrēts ar «kara» instalācijām – manekeniem ar to laiku formām un ieročiem. Pie sienām ir kartes ar Otrā pasaules kara kampaņām un fotogrāfijām, bet blakus tām ir lielgabali un bruņojums, kauju diorāmas un viduslaiku Rīgas cietokšņa makets.

Padomju un ārzemju retro automašīnu un motociklu kolekcija apskatāma Rīgas Motormuzejā, kas atrodas Mežciemā, vienā no pilsētas mikrorajoniem. 

          Рижском мотор-музее

Lidostā atrodas Aviācijas tehnikas muzejs. Atklātā laukumā var apskatīt un pat iekāpt kādā no 40 lidmašīnām, helikopteriem un automašīnām (tur ir arī lidmašīnas traps). 

Dzelzceļa muzejā pasažieru vagoni, elektrovilcieni, drezīnas un lokomotīves atrodas zem klajas debess. Bijušo darbnīcu ēkā atjaunots stacijas priekšnieka kabinets un uzgaidāmā telpa, bet visinteresantākais eksponāts ir darbojošās dzelzceļa līnijas makets.

Uzvilkt ugunsdzēsēja ķiveri, papumpēt sūkni un pazvanīt zvanu var Rīgas Ugunsdzēsības muzejā. Tajā ir ugunsdzēsēju mašīnu modeļu kolekcija, īstas ugunsdzēsēju mašīnas un dažādu laiku uniformas.

Medicīnas muzejā apskatāmas diorāmas par to, kā slimos ārstēja pirmatnējie cilvēki, tautas dziednieki, ārsti viduslaikos un 19. gadsimtā. Interaktīvos eksponātos var iepazīties ar cilvēka ķermeņa uzbūvi (un vienlaikus izjaukt maketus), bet ceturtajā stāvā atrodas izstāde «Kosmiskā medicīna», kas atspoguļo kosmonautu ikdienu orbītā.

Par Latvijas dzīvniekiem un augiem visvairāk var uzzināt Dabas muzejā. Ekspozīcijas zālēs aplūkojami dzīvnieku un putnu skeleti un izbāzeņi, pārakmeņojušies un interaktīvi eksponāti. Dabas muzejā regulāri notiek dažādas izstādes un pasākumi, piemēram, liliju, orhideju un dāliju izstādes.

          Музее природы.

Nelielajā Saules muzejā savākti vairāk nekā 400 «saules» atveidojumu un koka, metāla, stikla un keramikas figūriņu. Ekskursijās stāsta par dažādu tautu mītiem par Saules sistēmu, bet pēc tam visiem ir iespēja izkrāsot savu saulessargu. 

Rīgā radošās darbnīcas ir arī Porcelāna muzejā – tajā veido porcelāna suvenīrus vai apglezno jau gatavus. Arī Mencendorfa nama stikla darbnīcā var veidot vitrāžās un stikla nieciņus.

Doma baznīcā kopš 2011. gada notiek rekonstrukcija, bet tajā joprojām notiek koncerti. Savukārt Melngalvju namā no 2012. gada atrodas prezidenta kanceleja, tāpēc apmeklētājiem tas ir slēgts.

Tie, kas ar auto dodas no Rīgas uz Tallinu, pa ceļam var iegriezties Minhauzena muzejā. Mežā pie Duntes muižas ierīkotas pastaigu takas, bet muižā iespējams pielaikot senās cepures un palūkoties greizajā spogulī. Muzejā ir savākta Minhauzena medību trofeju kolekcija, bet vaska figūru izstādē var apskatīt slavenus latviešus. Siltā laikā var šļūkt no kalniņiem un spēlēt pirātus uz 30 metrus gara atrakciju kuģa klāja.

Izklaides bērniem Rīgā

Veikt zinātniskus eksperimentus bērniem ļauj Brīnumu centrā, kas atrodastirdzniecības kompleksa Galleria Riga 6. stāvā. Tur mikroskopā var apskatīt vaboles, bet teleskopā – Vecrīgas jumtu vējrādītājus. Iepazīt cilvēka ķermeņa uzbūvi palīdzēs skelets un izjaucams organisma makets-rekonstruktors. «Brīnumos» vēl ir Tesla spole, Eimsa istaba, spoguļu labirints, slīpā istaba un optiskās ilūzijas.

Izklaižu centrā Go Planet ir aparāti ar videospēlēm un «Formula 1» simulators, karuseļi maziem bērniem un 11 metrus augsts brīvais kritiens. Visa ģimene var vizināties kartinga trasē, bet lāzerlabirints ir noformēts fantāzijas stilā ar neona apgaismojumu.

          центре развлечений Go Planet

Izklaides visai ģimene pieejamas arī Krasta ielas restorānā Lido. Vasarā var braukt ar velokartiem, ripot ar ūdens zorbu un baudīt brīvo kritienu, lēkāt uz batuta un šaut šautuvē, bet ziemā Lido darbojas slidotava. Visu gadu ir atvērta spēļu istaba ar vairāklīmeņu labirintu un radošo zonu – kamēr pieaugušie ir restorānā, tajā pieskata bērnus vecumā no 3 līdz 9 gadiem.

          830350_dHPQxI

2013. gada septembrī tirdzniecības centra Spice restorānā Lido tika atklāta liela spēļu zona Lido Rotaļzeme. Bērniem vecumā no 1 līdz 10gadiem ierīkota rotaļu pils ar sauso baseinu un mīksto konstruktoru, «virtuvi» un «trenažieru zāli», piepūšamo batutu un klinšu sienu. 5-10 gadus veci bērni var vizināties autodromā, mazākie – vilcieniņā un karuselī ar zirdziņu, bet skolēni var spēlēt aerohokeju vai iet uz 3D kinoteātri.

Leļļu teātrī darbojas divas trupas, tāpēc krievu trupas repertuārs nedaudz atšķiras no latviešu trupas repertuāra. Krievu valodā iestudē aptuveni 30 izrādes – sākot no «bērnu» iestudējumiem «Kas teica ņau?» un «Sniegbaltītes skola» līdz pirmsskolas «Pepija Garzeķe» un «Dvīņu nedarbi».

2013. gadā fabrikā «Laima» tika atklāts Šokolādes muzejs. Ekskursijās var uzzināt, kā radusies šokolāde un kāds ir kakao pupiņu ceļš, pirms tās nonāk Latvijā. Pēc ekskursijas ir vērts ielūkoties konditorejas veikalā, kur var iegādāties fabrikas «Laima» saldumus – šokolādes konfektes un karameles, zefīru un cepumus, vafeles un marmelādi. 

          00

Lai izklaidētos Līvu akvaparkā, jādodas uz Jūrmalu (20 minūšu brauciens no Rīgas). Akvaparka slēgtajā daļā ir 7 dažādu krāsu slidkalniņi, viļņu baseins, bet bērniem – «Kapteiņa Kida pasaule». Vasarā ārā darbojas 4 slidkalniņi: «Ūdens cilpa», «Kamikadze», «Ģimenes» un «Maģiskais kalns», bet paplunčāties var « Strūklaku salā» ar 50 ūdens strūklām.

Kur Rīgā var pastaigāties ar bērniem? Rīgas parki

Mežaparkā
vasarā darbojas atrakcijas, velosipēdu un skrituļslidu nomas punkti, brīvdienās notiek gadatirgi, bet lielajā estrādē – koncerti. Ziemā Mežaparkā ir ierīkotas slēpošanas trases. Mežaparkā atrodas arī Rīgas zoodārzs, kur visu gadu var apskatīt behemotus, lauvas, flamingo, žirafes un citus dzīvniekus un putnus.

Netālu no Vecrīgas var pastaigāties vairākos parkos. Piemēram, Bastejkalnā siltā gadalaikā var barot pīles vai doties izbraucienā ar kuģīti vai katamarānu. Blakus Bastejkalnam atrodas Kronvalda parks un Esplanāde. Pēc izrādes Rīgas cirkā var pastaigāties pa Vērmanes parku, kur irbērnu rotaļu laukums un vasaras estrāde.

Botāniskā dārza oranžērijās cauru gadu zaļo palmas. Vasarā zied magnolijas, ceriņi, rododendri un rozes, no marta līdz novembrim ir atvērta Tropu tauriņu māja, bet vasaras vidū tiek rīkota Rīgas Puķu balle.

Rīgas skatu laukumi

Viens no Rīga simboliem ir Pētera baznīca ar skatulaukumu 72 metru augstumā. No augšas paveras skats uz Daugavu un Vecrīgu. Augšā var nokļūt ar liftu. Katru mēnesi baznīcā tiek atklāta kāda mākslas izstāde, bet brīvdienās notiek dievkalpojumi un koncerti.

Tirdzniecības centra Galleria Riga 8. stāvā atrodas restorāns Terrace Riga ar panorāmas skatu uz Vecpilsētu un jaunceltņu jumtiem. Daugavu, Centrāltirgu un stacijas var apskatīt no 65 metru augstā Zinātņu akadēmijas skatu laukuma. 

          Terrace Riga

Visaugstākais skatu laukums atrodas Rīgas televīzijas tornī, kas atrodas Zaķusalā iepretim Vecrīgai. Skatu laukums ir 99 metru augstumā, un uz to ved divi lifti, kas kursē tieši no tā «kājām».

Skatieties arī: Virtuālā Latvija (1.daļa)
                             Virtuālā Latvija (2.daļa)


Citi ir skatījušies: