Kādu valsti izvēlēties jeb kur labāk atpūsties

Aktuāli

Atpūta Slovākijā...

Interesanti

Apkārt zemeslodei...

Ceļo

Kādu valsti izvēlēties jeb kur labāk atpūsties

Atpūta ārzemēs?

Draugi jums noteikti ne reizi vien ir jautājuši, kur labāk doties atpūsties, vai tur līst, kāds laiks tur ir tagad un tamlīdzīgi. Lai vienkāršotu dzīvi, esam apkopojuši labākos maršrutus un valstis, kurās konkrētajā mēnesī patīkami atpūsties.
Ieteikumi ir vispārīgi, tāpēc obligāti jāapskata laika prognoze konkrētajā valstī un jāpalasa par klimata īpatnībām tieši tajā vietā un pludmalē, uz kuru gribat doties. Apkopotās informācijas avots ir atsauksmes forumos, tāpēc ka tūrisma aģentūru un tūroperatoru mājas lapās nereti lasāmas pilnīgas muļķības, piemēram, ka augustā vislabāk atpūsties Ēģiptē (tad tur ir neciešams karstums!).

Gribam pievērst uzmanību tam, ka pasaulē ir tādas brīnumzemes, uz kurieni droši var doties cauru gadu, piemēram, Taizeme – Pataija, Čaama un Huahina – vai Tenerife Kanāriju salās, kā arī visu iecienītās Maldīvu salas. Tāpēc šīs vietas nav iekļautas katra mēneša piedāvājumā.

          юали

Kur labāk atpūsties janvārī
Ja gribat sauļoties un peldēties jūrā, vislabākās ir Āzijas pludmales (Indonēzija, Bali vai Taizeme (Puketas sala, Krabi, Phi Phi sala u.c.) vai Malaizija, Indija, Goa, Šrilanka, kā arī Maldīvu un Seišelu salas, AAE, Karību jūras pludmales (Dominikāna, Kuba, Taiti u.c.). Var doties uz Ēģipti vai Tunisiju, taču tur laikapstākļi būs komfortabli pastaigām, nevis peldēm un sauļošanās.
Plānojot braucienus, neaizmirstiet, ka janvāris ir svētku mēnesis un visas biļetes jāiegādājas laikus.

Kur labāk atpūsties februārī
Viskarstākais laiks šajā mēnesī ir Taizemē (Puketa, Krabi, Phi Phi, Čanga), Kambodžā un kaimiņzemēs – Mjanmā, Malaizijā un Filipīnās. Vjetnamā labi jutīsies sērfotāji, jo tur ir lieli viļņi. Var braukt uz Bali, lai gan ir risks tur nokļūt lietus sezonā. Varat doties arī uz AAE, Goa, Šrilanku vai Maldīvu salām.
No februāra durvis pamazām atver Eiropa, un jau februārī var plānot braucienu pa Itālijas dienvidiem.
Labi atpūsties var Kanāriju salās vai izvēlēties tālāku maršrutu Rietumu puslodē – piemēram, Karību jūras salās.

Kur labāk atpūsties martā
Martā vispopulārākā atpūtas vieta ir Ēģipte. Nedaudz vējains, bet pietiekami silts, lai gozētos saulītē un peldētos Sarkanajā jūrā. Līdzīgs laiks ir AAE, Dominikānā un Karību jūras salās.
Martā var doties arī uz Brazīliju, Čīli un Meksiku.
Joprojām tūristus piesaista Āzijas valstis un salas: Taizeme (Samui, Tao, Panganas sala), Vjetnama (tur var būt lieli viļņi), Singapūra, Malaizija, Goa, Šrilanka. Arī Seišelu un Maldīvu salas. Savukārt Bali sākas īstā sausā un karstā sezona.

          Тайланд

Kur labāk atpūsties aprīlī
Aprīlis jau ir siltāks, un arvien vairāk valstu ir gatavas uzņemt tūristus savās pludmalēs. Joprojām labvēlīgi laikapstākļi ir Āzijas valstīs – Taizemē (Samui, Tao, Panganas sala), Vjetnamā, Malaizijā, Bali salā. Viena no labākajām izvēlēm varētu būt Hainaņas sala Ķīnā. Nemainīgi labs laiks saglabājas Maldīvu salās. Runā, ka Goā ir mitrāks un karstāks, jūrā augsti viļņi, bet laiks kopumā ir labs.
Ēģiptē, Marokā un Tunisijā aprīlis ir silts, bet Izraēlā (Eilatā) tieši aprīlis ir sezonas kulminācija.
Kanāriju un Karību jūras salās ūdens ir silts un patīkams. Aprīlī var doties arī uz Maltu, bet jārēķinās, ka tur ir tūrisma sezonas kulminācija.
Aprīlī atsākas autobusu tūres pa pavasarīgo Eiropu.

Kur labāk atpūsties maijā
Vispopulārākais virziens ir Turcija un Ēģipte – tur vēl nav pārāk karsts. Līdzīgs laiks ir arī Tunisijā un Marokā.
No Āzijas valstīm populārākās ir Taizemes pludmales (Samui, Tao, Pangana), kur ir ciešams karstums, Seišelu salas, Singapūra, Indonēzija, Bali, Vjetnama ar skaidru laiku un jūras ūdeni. Papildu ieguvums būs tas, ka 25. maijā visās budisma valstīs skaisti un krāšņi svin Budas dzimšanas dienu.
Ja netraucē īslaicīgas tropiskās lietusgāzes, var doties uz Dominikānu un Karību jūras salām. Tenerifē dienas ir karstas, bet vakari – drēgni, arī okeāna ūdens var izrādīties par vēsu.
Eiropā maijs ir ziedoņa laiks, un var doties uz jebkuru Eiropas valsti – visskaistākā esot Francijas Rivjēra.

Kur labāk atpūsties jūnijā
Vasarā vispopulārākais virziens ir Eiropas pludmales, piemēram, Bulgārija, Horvātija, Melnkalne, Itālija, Spānija un tuvākās salas – Sicīlija, Maljorka un Malta. Zilzaļās Vidusjūras pludmalēs jūnijā vēl ir vēss, toties var apceļot skaistās Francijas mazpilsētas.
Var doties uz Grieķiju, Krētu, Rodosu, Korfu, Zainfu vai Kipru, bet jārēķinās, ka tur ir vēsāks.
No Austrumāzijas valstīm var izvēlēties Bali – jūnijā tur nav tik mitrs un lietains – vai Taizemi (Samui, Tao, Panganas sala). Citas Āzijas un Dienvidāfrikas valstis es neieteiktu, jo tur šajā periodā ir pārāk karsti, tāpat kā Karību jūras salās, lai gan daudzi šajā laikā vienalga izvēlas Dominikānu.
Turcijā un Marokā jūras ūdens noteikti būs par vēsu.

          3888x2592_618699_[www.ArtFile.ru]

Kur labāk atpūsties jūlijā
Ja jums patīk karstums, tad jūlijs ir vislabākais laiks, lai dotos uz Vidusjūras pludmalēm Itālijā, Spānijā, Portugālē vai Grieķijā, kur nebūs tik karsts, vai arī uz Maroku un Dominikānu. Jūlijā sezona sākas Tunisijā, kā arī, pēc tūristu atsauksmēm, labi atpūsties var Bali un Taizemes salās – Samui, Tao un Panganā.
Noteikti jāpiemin Maljorka, Sicīlija un Malta, kur ir visai karsts, bet to īpaši nejūt.
Draugi mums ieteica obligāti uzrakstīt, ka jūlijs Francijas Rivjērā ir brīnišķīgs – silta jūra un teicams laiks.
Ja jums labāk patīk mērens karstums, tad jādodas uz Melnās jūras piekrasti Ukrainā vai Bulgārijā, Adrijas jūras pludmalēm Melnkalnē vai Horvātijā.

Kur labāk atpūsties augustā
Augusts ir pats karstākais vasaras mēnesis, un, ja jūs nebaida karstums, varat atpūsties Eiropas Vidusjūras pludmalēs Spānijā, Itālijā, Francijā (Rivjērā) vai Grieķijā, Kiprā un Krētā, kur ir sauss gaiss un karstums ir vieglāk panesams.
Mērens karstums ir arī Melnkalnes, Horvātijas un Bulgārijas pludmalēs.
Piemērots laiks atpūtai pludmalē ir Arābu Emirātos un Taizemes salās – Samui. Tao, Panganā – vai Indonēzijā Bali salā. Ja jūs nebaida viļņi un spēcīgas straumes, tad varat doties uz Šrilanku.
Turcijā augusta beigās karstums mazinās, bet jūra joprojām ir tikpat silta. Lai arī popularitāti saglabā Ēģipte, tomēr svelmainā saule nogurdina. Tāpat kā Kubā, arī Dominikānā ir ļoti karsts un mitrs un var sākties lietus sezona.
Septembrī patīkami ir Kanāriju salās, lai gan ūdens tur nav pārāk silts.
Visīstākā brīvība ceļotājiem sākas Krievijā. Šajā mēnesī var doties pārgājienā pa Altaja kalniem, aizbraukt uz Baikālu, Urāliem vai brīnišķīgi pavadīt laiku pie Seligera ezera. 

Kur labāk atpūsties septembrī
Vispopulārākais virziens septembrī ir Turcija, kur vairs nav tik karsts, bet ūdens jūrā ir ļoti silts. Tāds pats laiks ir Tunisijā, Marokā un Ēģiptē.
Uz Eiropas pludmalēm Bulgārijā, Horvātijā un Melnkalnē labāk doties septembra pirmajā pusē, jo vēlāk ir lietains un vēss. Savukārt Itālijā, Grieķijā un Kiprā laikapstākļi būs ļoti labi. Septembris ir vislabākais laiks, lai apmeklētu Kipru, Maljorku un Malafugu. Ja arī būs lietus, tad īslaicīgs un pārsvarā septembra otrajā pusē.
Portugālē septembris un oktobris ir piemērots sērfotājiem, it īpaši iesācējiem, lai apgūtu prasmes. Ūdens ir pavēss, bet hidrotērpā tas nav jūtams.
Septembris ir samta sezona Sicīlijā, un arī lietainā laikā jūra ir silta.
Bali septembrī ir sezonas kulminācija, laiks ir brīnišķīgs. Arī Kanāriju salās vairs nav tik karsts, lai gan jūra nav tik silta, kā gribētos.
Joprojām var atpūsties Ukrainas un Krievijas kūrortos, laiks tur ir silts. 

          tenerife_1

Kur labāk atpūsties oktobrī
Oktobrī droši var doties uz Ēģipti, Maroku, Tunisiju – nebūs karsts, ūdens patīkami silts. To pašu var teikt par Izraēlu un Jordāniju.
Var doties arī uz Turciju, lai gan vakari tur mēdz būt vēsi.
Grieķijā (īpaši Krētā un Rodosā) vēl ir silts, bet iespējams stiprs vējš. Toties Kiprā oktobrī laiks ir brīnišķīgs.
No Eiropas salām var izvēlēties Sicīliju un Maltu – jūra vairs nav tik silta, bet peldēties var.
Oktobrī durvis ver Austrumāzija – oktobris ir vislabākais atpūtai AAE, peldēties var gan Hainaņas salā Ķīnā, gan Goā, gan Taizemē (Puketa, Krabi, Pipi, Ko Čanga, Pataija, Sameta), kur beigusies lietus sezona.

Kur labāk atpūsties novembrī
Ēģiptē, Marokā un Tunisijā novembrī sākas samta sezona – dienā nebūs karsts, bet vakari ir vēsi. Novembrī atpūtai būs piemērota Maurīcija vai Madeira (Portugāle).
Kanāriju salās un Kiprā turpinās peldsezona, lai gan ūdens var šķist nedaudz par vēsu.
Toties īstā sezona sākas Austrumāzijas valstīs: AAE, Maldīvu un Seišelu salās vairs nav pārāk karsts un laiks ir komfortabls. Vjetnamas dienvidos sākas sausā sezona, bet Malaizijā vislabāk braukt uz rietumu salām, kur praktiski nelīst, tāpat kā Kambodžā. Taizemē apmeklējiet Puketu, Krabi, Pipi, Lantu, Ranongu, Panganu, Satunu, Čangas un Sametas salu.
Novembris ir piemērots atpūtai Indijā, Goā, Šrilankā, jo tur ūdens un gaisa temperatūra ir gandrīz vienāda.
Meksikā un Karību jūras baseinā (Kuba, Dominikāna) sākas sausā sezona, tomēr iespējams īslaicīgs lietus.

Kur labāk atpūsties decembrī
Parasti izvēlas siltākās zemes. Decembrī, bez šaubām, tā ir Austrumāzija. Goā ir sezonas kulminācija, var doties uz kādu no Taizemes salām – Puketu, Krabi, Pipi, Čangu, Sametu u.c. Tikpat silts ir kaimiņvalstīs – Laosā, Kambodžā un Malaizijā. Arī Vjetnamā ir silts, bet okeāns ir nemierīgs.
Daudzi izvēlas AAE, bet ņemiet vēra, ka ūdens jau ir vēsāks nekā decembrī. Ēģipte un Kanāriju salas decembrī ir kā rulete – brīžiem laiks ir normāls, brīžiem – vējains un vēss.
Karību jūras salās (Kuba, Dominikāna) decembrī ir silts un pārsvarā sauss laiks, lai gan iespējams īslaicīgs lietus.

          gamak_lux2560

Lasiet arī: Kur labāk atpūsties ar bērniem?


Citi ir skatījušies: