Kur labāk atpūsties ar bērniem

Aktuāli

Kvests Rīgā...

Interesanti

Būt veselam...

Ceļo

Kur labāk atpūsties ar bērniem?

Ko mēs parasti gaidām no atpūtas?
Īsi atbildot – jaunu iespaidus. Tāpēc reti kurš katru gadu dodas uz vienu un to pašu vietu. Pasaulē ir tik daudz brīnišķīgu vietu, tik daudz valstu, kur visu gadu ir vasara un silta jūra. Ja izvēlaties atpūsties ārzemēs kopā ar bērnu, tad jau laikus jāsāk gatavoties.  
Jūs pirmo reizi dodaties uz citu valsti. Jums līdzi ir bērns. Ar ko sākt

Sāksim ar vietas izvēli
Daudz kas ir atkarīgs no bērna vecuma. Jau četru gadu vecumā bērns ir gatavs doties ceļojumā, tomēr labāk, ja nebūs krasu klimata un laika joslu maiņa. Smilšu vai sīku oļu pludmales būs vairāk piemērotas nekā koraļļu. Jāņem vērā arī valsts attīstības līmenis, vietējo iedzīvotāju attieksme pret tūristiem, ekonomiskā un politiskā situācija attiecīgajā brīdī.
Labāk izvēlēties ceļojumu ar minimālu ekskursiju programmu. Diez vai mazi bērni pienācīgi novērtēs Ēģiptes piramīdu vai Romas Kolizeja skaistumu. «Pieaugušo» ekskursijas bērnus ļoti nogurdina. Bet par teatralizētu bruņinieku turnīru vai akvaparka atrakcijām jebkurš bērns būs sajūsmā.

Tūroperatora izvēle
Labāk izvēlēties zināmu tūroperatoru ar labu reputāciju. Mājas lapā noteikti izlasiet atsauksmes. Ja esat izvēlējušies, dodieties uz tūrisma aģentūru, kas ar šo tūroperatoru sadarbojas. Sarunā ar firmas pārstāvi uzdodiet visus jūs interesējošos jautājumus: valsts īpatnības, pārtika, pludmale, bērnu infrastruktūra, apdrošināšana, nepieciešamie dokumenti, valūta. Jums jāsaņem skaidras un izsmeļošas atbildes. Nekautrējieties, jo jūs uz ārzemēm dodaties pirmo reizi, turklāt ar bērnu. Izstāstiet, kādas ir jūsu prasības, un tūroperators piemeklēs vairākus viesnīcu variantus.  

Vajadzīgie dokumenti:

  • Ceļošanai derīga pase jums un jūsu bērnam (pases izgatavošanas laiks ir no 1 līdz 4 mēnešiem, tāpēc izdariet to laikus, bet, ja jums jau ir pase, pārbaudiet, kad beidzas tās termiņš. Dažās valstīs neļauj ieceļot, ja līdz pases derīguma termiņa beigām ir mazāk nekā trīs mēneši).
  • Ja ar bērnu ceļo viens no vecākiem, tad vajadzīga notariāli apliecināta otra vecāka pilnvara, bet, ja vecmāmiņa, vectētiņš vai kāds cits radinieks, tad vajadzīga abu vecāku pilnvara. Ja bērns izbrauc uz vairāk nekā trīs mēnešiem, tad pilnvara jāapstiprina arī bāriņtiesā.
  • Vīza (parasti to nokārto tūroperators).
  • Jau iepriekš iepazīstieties ar muitas noteikumiem, ko drīkst izvest un ievest un kādā daudzumā.

Viesnīcas izvēle
Ģimenes atpūtai piemērotākās ir «viss iekļauts» sistēmas viesnīcas, citādāk jums būs lieki jātērē nauda par «gribu dzert» un «gribu saldējumu». Viesnīcas teritorijas un numuriņu foto parasti ir publicēti viesnīcas vai tūroperatora mājas lapā. Pasūtot istabu, noskaidrojiet, kāds skats paveras pa logu. Ja tas ir naktsbārs ar diskotēku, tad neceriet normāli izgulēties. Labāk samainīt istabu pirms ievākšanās, jo vēlāk to izdarīt būs daudz grūtāk.  

Lielākajā daļā «viss iekļauts» tipa viesnīcu darbojas bērnu mini klubi un animatori, kas bērniem organizē dažādus konkursus, izklaides programmas, diskotēkas u.c. Dažās bērnu var atstāt pieskatīt uz visu dienu. Tāpat pieejami nakts vai dienas aukles pakalpojumi (maksas).

Zviedru galds. Tas mēdz «noraut jumtu» gan bērniem, gan pieaugušajiem. Esiet uzmanīgi! Īpaši ar desertu un gaļu. Ievērojiet mērenības un pakāpenības principu, neēdiet vienā reizē dažādus ēdienus. Neuztraucieties, ja 2 nedēļu laikā nepaspēsiet visu nogaršot. Bērniem parasti ir sava ēdienkarte. Viņiem piemērotāks ir ierasts ēdiens.  

Vēl daži drošības noteikumi. Bērni vecumā no 7-10 gadiem sevi uzskata par patstāvīgiem un nereti nokļūst sarežģītās situācijās. Tāpēc, pirms dodaties uz pilsētu, pastāstiet bērnam, ko darīt tad, ja viņš pazūd, parādiet policistu. Atpūtniekiem ir rokassprādzes ar viesnīcas nosaukumu , un policists bērnu nogādās viesnīcā. Iegādājieties vietējo mobilo sakaru operatora sim kartes, kas ļaus jums uzturēt kontaktu. Pierakstiet vēstniecības, konsulāta un tūroperatora pārstāvja tālruņa numurus.

Pludmalē par drošību atbild speciāli glābēju posteņi, tomēr, ja jūsu bērns ir ļoti aktīvs un vēl neprot peldēt, labāk uzvelciet drošu peldvesti vai uzročus.  

Uzziniet, kur vērsties gadījumā, ja nepieciešama medicīniska palīdzība, kā arī noteikti pārliecinieties, vai jums ir sava pediatra tālruņa numurs.  

Lai jūsu atpūta ārzemēs kopā ar bērnu atstāj tikai patīkamus iespaidus!

Šeit varat iepazīties ar ģimenes atpūtu: Idejas brīvdienai - Ģimenei

Ceļojumu izvēle: Idejas brīvdienai - Tūres


Citi ir skatījušies: