Kura pasaules pilsēta guļ vismazāk un kura visilgāk?

Aktuāli

Esprit Travel piedāvā...

Interesanti

Ar savām rokām...

Ceļo

Kura pasaules pilsēta guļ vismazāk un kura visilgāk?

Apkārt zemeslodzei!

ASV lielpilsētai Ņujorkai bieži vien tiek dots apzīmējums ”pilsēta, kas nekad neguļ”, taču izrādās, ka šis gods pienākas Tokijai. Japānas galvaspilsētā cilvēki guļ vismazāk salīdzinājumā ar citām pasaules lielpilsētām, proti, tikai piecas stundas un 44 minūtes. Krievijas galvaspilsētā Maskavā cilvēki ceļas tikai pulksten 8:08, bet iet gulēt pulksten 0:45. Ņujorkas iedzīvotāji atšķirībā no citām pasaules lielpilsētām caurmērā agri iet gulēt, proti, pulksten 23:00.

Pēc fitnesa rokassprādzes datiem ir iespējams noteikt cilvēka aktivitātes lielpilsētās, kurus ir apkopojusi šo rokassprādžu ražotājfirma. Fitnesa rokassprādze fiksē cilvēka soļus, aizmigšanas un pamošanās laiku. Šos datus nevar uzskatīt par zinātniskiem vai tos vispārināt uz visiem lielpilsētu iedzīvotajiem, bet norāda uz visai interesantām tendencēm. Dati tika apkopoti tajās pilsētās, kurās fitnesa rokassprādžu lietotāju skaits nav mazāks par 5000.

Visagrāk no pasaules lielpilsētām iet gulēt Brisbena (Austrālija), kur liela daļa cilvēku aizmieg pulksten 22:57. Visilgāko laiku nakts miegā pavada Melburnas (Austrālija) iedzīvotāji, kuri guļ gandrīz 7 stundas diennaktī. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka cilvēki, kuri mazāk guļ, nav produktīvāki par tiem, kuri miegam velta lielāku laiku. Pētījumos, kuri tika veikti Singapūrā, ir pierādījies, ka cilvēkiem ar īsu miegu ātrāk noveco smadzenes. Vislabāk smadzenes strādā tiem cilvēkiem, kuri vidēji guļ 7 stundas diennaktī.

Fitnesa rokassprādžu datu analīze parāda, ka Madridē daudzi cilvēki vēlā pēcpusdienā iemieg uz īsu brīdi, bet Pekinas iedzīvotāji iesnaužas tūlīt pēc pusdienām. Stokholmas iedzīvotāji ir visaktīvākie, jo tie dienā vidēji nostaigā 8876 soļus, bet visslinkākie dzīvo brazīliešu Sanpaulu pilsētā, jo tie dienā veic tikai 6254 soļus. Berlīnē cilvēki vidēji guļ 6 stundas un 49 minūtes, bet diennakts laikā nostaigā 8134 soļus.

Pilsētas, kurās guļ visilgāk :

  1. Melburna (6:58)
  2. Sidneja (6:55)
  3. Parīze (6:54)
  4. Londona (6:54)
  5. Brisbena, Stokholma, Vašingtona (6:51)

Pilsētas, kurās guļ vismazāk :

  1. Tokija (5:44)
  2. Seula (6:01)
  3. Dubaija (6:14)
  4. Honkonga (6:29)
  5. Mehiko (6:33)

Avots: Travelnews.lv


Citi ir skatījušies: