Satriecošas vietas

Aktuāli

Litoterapija Rīgā...

Interesanti

Stilīga rokassprādze...

Ceļo

Satriecošas vietas, kur jūs nesastapsiet tūristus (1.daļa)

Vienkārši tāpēc, ka vairums ceļotāju par tām neko nezina.
Eifeļa tornis, Kolizejs un Branderburgas vārti – lieliski kultūras un arhitektūras pieminekļi, bet, piekritīsiet, ka īpašu baudu sagādā ceļošana pa vietām, kur nav milzīgo tūristu masu. Turklāt šādi nenovērtēti nostūri ir pat tajās pilsētās un valstīs, kuras šķiet izstaigātas krustām šķērsām.

1. Restorāns Grotta Palazzese, Itālija
Restorāns, kas iekārtots Polinjano alā Mare pludmalē, ir viena no apbrīnojamākajām vietām pasaule, kur var garšīgi pavakariņot.

          a1

2. Šefšauena, Maroka
Šefšauena ir neliela pilsētiņa, kas atrodas Rifu kalnu nogāzē Marokas ziemeļrietumos. Tā dibināta 1471. gadā, bet līdz 1920. gadam to bija apmeklējuši tikai 3 svešzemnieki. Tagad pilsēta ir slavena ar savu vecpilsētu, kurā gandrīz visas mājas krāsotas dažādos zilas krāsas toņos. Iemesls – reliģija. Bez musulmaņiem Šefšauenā ilgu laiku pastāvēja samērā liela ebreju sefardu kopiena. Viņu ticībā lūgšanu šalles tallita bārkstis ir zilā krāsā. Taču pilsētai ir arī «tumšā» puse – bēdīgi slavenais Marokas «narkocentrs».

          a2

          a3

3. Nauru, Mikronēzija
Nauru ir maza salu valsts ar mazāk nekā 10 000 iedzīvotājiem. Tā ir viena no vismazāk apmeklētajām vietām pasaulē, jo par to zina maz cilvēku. Nauru ir kilometriem garas pirmatnējas pludmales un meži. Ja vēlaties atpūsties paradīzes salā, tad steidzieties iegādāties biļeti uz turieni. Kamēr nav sabraukuši citi tūristi.

          a4

4. Šišiliana, Rona Alpi, Francija
Brīnišķīgais Monegi kalns paceļas 2000 metru augstumā virs franču kopienas Šišilianas. Monegi nodēvēts par «nesasniedzamo kalnu», jo tā nogāzes ir vienādas no visām pusēm. Virsotne netika sasniegta līdz 1492. gadam, un tas bija pirmais kalns, kurā cilvēki uzkāpa tikai intereses dēļ. Uzskata, ka līdz ar tā iekarošanu pasaulē radies alpīnisms.

                                a5

5. Klosteris Tīģera ligzda, Paro līdzenums, Butāna
Šis XVII gadsimta dievnams atrodas uz klints sienas gandrīz 1000 metru augstumā virs Paro līdzenuma. Svētvieta tika uzbūvēta, lai aizsargātu alu, kurā budistu līderis Padmasambhava meditēja trīs gadus, trīs mēnešus, trīs nedēļas, trīs dienas un trīs stundas.  

          a6

6. Tingvadlavahdna ezers, Īslande
Ezers ir daļa no Tingvedliras nacionālā parka. Ezera salas ir vulkāniskas izcelsmes. Lūzuma vietas apkārt ezeram rāda, ka šajā vietā saskaras Amerikas un Eiropas tektoniskās plātnes. Daiveri var peldēt starp kontinentu tektoniskajām plātnēm, kas ik gadu attālinās par 2 cm.

          a7

7. Haiku kāpnes, Havaju salas
Tā dēvētās «kāpnes uz debesīm» ir pārgājiena maršruts pa Oahu salas kalnu apvidu. 3992 pakāpieni ved augšup 850 metrus virs jūras līmeņa, paverot pasakainu skatu uz salu.

          a8

8. Albarasina, Aragona, Spānija
Lieliski saglabājusies viduslaiku pilsētiņa Spānijas ziemeļos. Albarasina ir slavena ar klinšu zīmējumiem alās (Levantijas aizvēsturiskās mākslas liecinieki) un saviem Picaportes unikālajiem durvju rokturiem. Visas durvis un rokturi pilsētā ir unikāli un vietējo meistaru darināti pēc senajām tradīcijām un tehnoloģijām.    

          a9

9. Viesnīca Aescher, Šveice
Viesnīca atrodas tik augstu Alpu kalnos, ka tur var nokļūt tikai kājām vai pa trošu ceļu. Tāpēc viesnīca pieejama tikai vasaras sezonā un strādā no aprīļa līdz oktobrim. Dzīvošanas apstākļi viesnīcā ir spartiski. Istabas paredzētas dzīvošanai četriem cilvēkiem. Tualete un vannas istaba ir kopēja un atrodas stāvā, dušas vispār nav. Viesnīcā piedāvā vienkāršu, bet sātīgu tradicionālo Šveices Alpu iedzīvotāju ēdienu. Viesi uz šejieni brauc tāpēc, lai dotos pārgājienos un pastaigātos pa gleznaino kalnu apvidu, apmeklētu alas, aizvēsturisku atradumu muzeju.

          a10

10. Ilokortormiuta, Grenlande
Nokļūt Ilokortormiutā ir tikpat sarežģīti kā izrunāt tās nosaukumu: tikai reizi nedēļā no Islandes galvaspilsētas ar lidmašīnu līdz Grenlandei, bet pēc tam ar helikopteru vai laivu līdz pilsētiņai. Bet tas ir tā vērts: šī gleznainā mazā pilsētiņa atrodas uz pasaulē visgarākās ledus upes sistēmas.

          a11

11. Lord Hau sala, Austrālija
Šī sala līdz šim praktiski ir cilvēka neskarta: pavisam neliels skaits pamatiedzīvotāju un tikai 400 tūristu, kuriem gadā tiek dota iespēja apmeklēt šo salu. Ierobežojumi pieņemti, lai aizsargātu Lord Hau unikālo ainavu, kuras kristāltīrā lagūna ir koraļļu rifa «mājas».

          a12

12. Leptis Magna, Tripole, Lībija
Kādreiz Leptis Magna bija viena no Romas impērijas galvenajām pilsētām, bet īpašā plānojuma dēļ to nodēvējuši par Romu Āfrikā. Tagad tās drupas ir lieliska vieta piedzīvojumu meklētājiem. Ja vēlaties pastaigāties pa senās Romas ievērojamākajām vietām, bet negribas konkurēt ar masām, – laipni lūdzam uz Lībiju.  

          a13

13. Fesa, Maroka
Tagad jūs skatāties uz pasaulē vissenāko ādas apstrādes darbnīcu. Patiesībā tas nav domāts cilvēkiem ar vājiem nerviem – šeit visu laiku jūtama specifiskā ādas un miecvielu smaka, kas tūristiem vēl ilgi atgādinās par Marokas apmeklējumu. 

          a14

14. Uakačina, oāze Sečuras tuksnesī, Peru
Sečuras ciematā pastāvīgi dzīvo nedaudz vairāk par simts cilvēkiem. Vietējā leģenda vēsta, ka ezers radies pēc tam, kad daiļo princesi, kas peldējusies baseinā, pārsteidzis jauns mednieks. Meitene paspēja aizbēgt, bet baseins pārvērties par ezeru. No bēgošās princeses apmetņa ielocēm izveidojušās kāpas visapkārt Uakačinai, bet pati princese drīz atgriezusies pie ezera un līdz pat šim laikam dzīvo tajā kā nāra.  

          a15


Citi ir skatījušies: