Satriecošas vietas

Aktuāli

Ideja brīvdienai - veselībai un skaistumam...

Interesanti

Interesanti...

Ceļo

Satriecošas vietas, kur jūs nesastapsiet tūristus (2.daļa)

15. Krako, Matera, Bazilikata
Netālu no Taranto līča Itālijā, augstas klints virsotnē atrodas sena pilsēta Krano, kuras iedzīvotāji to ir pametuši. Apmēram tūkstoš gadu šeit dzīvoja cilvēki, bet tad viņi pameta šo vietu, kas tagad pārvērtusies drupās. Stāsta, ka tajā dzīvojot spoki.

          a16

16. Basteja tilts pār Elbu, Vācija
Basteja tilts Saksijā ir XIX gadsimta pirmās puses inženieru darba brīnums. Monumentālā celtne tika uzbūvēta no koka 1824. gadā, bet pēc ceturtdaļgadsimta nomainīta pret izturīgu smilšakmens konstrukciju. Arhitektūras pieminekļa garums – 76,5 metri.

          a17

17. Blagaja, Bosnija un Hercegovina
Pati par sevi Blagaja nav nekas īpašs – vienkāršs ciemats. Taču blakus tam atrodas Bunas izteka, kas ir ļoti gleznaina vieta. Šo skaisto vietu bija noskatījuši klejojošie musulmaņu mūki derviši. XVI gadsimtā šeit uzcēla tekiju (turku val. tekke) – dervišu klosteri. Tas nav saglabājis savu sākotnējo izskatu, taču tagadējā celtne arī nav jauna – to uzbūvēja XIX gadsimta vidū.

          a18

18. Bišopa pils, Sanisabelas nacionālais parks, Kolorado
Amerikā atrodas viena no trakākajām pilīm pasaulē, kuru viens pats uzbūvējis celtnieks Džims Bišops. To ir vērts aplūkot, lai rastu iedvesmu – tajā var arī laulāties.

                               a19

19. Pāvu zāle Samecano pilī, Toskāna
Pamesta pils Samecano, kurā pagājušajā gadsimtā atradās grezna viesnīca, tagad apmeklētājiem praktiski ir slēgta. Tajā var iekļūt tikai īpašos gadījumā. Visskaistākā pils zāle – Pāvu zāle – savu nosaukumu ieguvusi no unikālajiem un košajiem griestiem ar kokgriezuma ornamentu mauritāniešu stilā.

                              a20

20. Alkasara Segovijā, Spānija
Alkasara ir spāņu karaļu pils un cietoksnis Segovijas vēsturiskajā daļā. Atrodas augstu klintīs divu upju Eresmas un Klamoresas satekas vietā, netālu no Guadaramas kalniem. Tā ir viena no visskaistākajām un slavenākajām pilīm Spānijā. Alkasara sākotnēji tika celta kā cietoksnis, bet laika gaitā bijusi gan karaļa pils, gan valsts cietums, gan Karaliskā artilērijas akadēmija.

          a21

21. Lofotenu salas, Norvēģija
Lofotenu salu grupa atrodas aiz Polārā loka. Tur var apskatīt  fantastiskus zvejniekciemus, pasaulē dziļāko koraļļu rifu un neticami skaistas ziemeļblāzmas.

          a22

22. Melisanas ala, Kefalonija, Grieķija
Grieķu mitoloģijā nimfas dzīvoja šajā noslēpumainajā alā  un ar savu skaistumu vilināja vīriešus. Caur milzīgu caurumu «griestos» alā ieplūst saules gaisma, kuru atstaro Melisanas ezera tīrais ūdens.

          a23

23. Pročida, Itālija
Pročida ir vismazākā no Neapoles līča salām. Tā absolūti nelīdzinās saviem šikajiem kaimiņiem – Kapri un Iskijai. Līdz 1986.gadam sala kalpoja par cietumu īpaši bīstamiem noziedzniekiem, tāpēc atpūtnieku pūļi tai gājuši secen. Pročidas iedzīvotāji vēl joprojām piekopj patriarhālu dzīvesveidu: tā vietā, lai visas savas mājas pārvērstu apartamentos un izīrētu, viņi labāk audzē citronus vecajos dārzos un ķer zivis klinšainajos līčos.

          a24

24. Alter de Čao, Brazīlija
Pilsēta, kuru ieskauj Amazones mūžameži un kur ir brīnišķīgas pludmales, pazīstama kā Mīlestības sala. Dažus metrus no pludmales sākas milzīga lagūna Lago Verde, kur mīt ļoti daudz dzīvnieku.  Tur var nokļūt tikai ar kanoe.

          a25

25. Kvinta de Regaleira, Sintra, Portugāle
Kvinta de Regaleiras pils ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ir viena no visromantiskākajām vietām Portugālē. Regaleiras lielākā mīkla ir aka, kas iesniedzas zemes dzīlēs. Ap to iet spirālveida galerija, kurai ir deviņi līmeņi, katrā līmenī ir 15 pakāpieni.  Šie deviņi līmeņi simbolizē Dantes aprakstītos deviņus elles, deviņus attīrīšanās un deviņus paradīzes lokus. Uz akas sienas ir mirdzošs trīsstūris – masonu simbols.  Daudzi uzskata, ka Regaleiras pils ir masonu sapulču  vieta, taču dokumentālas liecības par to nav atrastas. 

          a26

          a26.....

26. Viesnīca  Moulin de Roc, Francija
Dordonas provinces iekšienē  jūs atradīsiet vecas dzirnavas, kas izveidotas  par brīnišķīgu viesnīcu rāmas  upes krastā.  Kilometriem apkārt nesastapsiet nevienu cilvēku.  Viesnīcā ir no slavenajiem Mišlēna restorāniem.

          a27

27. Marsašloka, Malta
Jau senatnē šī vieta kartāgiešiem, bet pēc tam romiešiem bija galvenā Maltas osta. 1565. gadā, kad Turcija mēģināja iekarot salu, pie Marsašlokas bija turku flotes piestātne. Tagad vietējie iedzīvotāji iztiku pelna galvenokārt ar zvejniecību.  Apskates vērtas ir koši izrotātās pilsētnieku laivas (luzu).

          a28

28. Vaisgerbergasse, Nirnberga, Vācija
Vaisgerbergasse ir vēsturiska Nirnbergas ieliņa, kas slavena ar savām apbrīnojamām kaltajām izkārtnēm.

          a29

29. Kokosa sala, Kostarika
Kokosa ir vislielākā neapdzīvotā sala Klusajā okeānā un atrodas 600 km no Kostarikas rietumu piekrastes. Leģendas vēsta, ka tajā paslēpti vislielākie dārgumu krājumi, taču līdz pat šodienai nav atrasti.  Sala ar savu bagātīgo zemūdens faunu ir īsta daiveru paradīze.

          a30

30. Halštate, Austrija
Halštate ir viduslaiku ciemats ar mazāk nekā 1000 iedzīvotāju. Tur atrodas Eiropā vecākās sāls raktuves, kas darbojas jau trīs tūkstošus gadu. Rakstos ziņas par ciematu  datētas ar 1311. gadu. Par Halštates viduslaiku vēsturi ziņas praktiski nav saglabājušās nomaļās atrašanās vietas dēļ.

          a31

31. Disepšena, Antarktīda
Šī gredzenveida sala, kas  ir grūti pieejama tūristiem, daudzām dzīvām radībām, tostarp tūkstošiem pingvīnu,  ir kļuvusi par patvērumu  no vētrām no aisbergiem. Ja jūs gribat paglābties no aukstuma, tad ziniet, ka sala ir darbīgs vulkāns un bagāta ar karstajiem avotiem.  

          a32....

          a32


Citi ir skatījušies: