«Burzīta» vāze

Aktuāli

Atpūta Slovākijā...

Interesanti

Apkārt zemeslodei...

Ceļo

«Burzīta» vāze

Interjera dizaini neiztiek bez vāzēm. Tās ir veidotas no visa kā, pat no plastmasas pudelēm. Izejmateriāli: tukša plastikāta pudele, divas akrila krāsas, gleznojuma kontūra un laka pēc vēlēšanās. Instrumenti: pāris plakanknaibles vai vīles, šķēres vai zāģītis, slīppapīrs, tējkanna ar verdošu ūdeni, ota un sūklis.

Vispirms jānogriež vai jānozāģē pudeles kakls, jo vāzēm nemēdz būt vītnes. Ja plastmasa ir plāna, var iztikt ar šķērēm. Gadās, ka plastmasu var apstrādāt tikai ar zāģīti. Nav vērts pūlēties ar līdzenu griezumu, jo visus robus var likvidēt ar slīppapīru. Arī vāzes asimetrija neparedz taisnus leņķus.

vaza02

Pēc tam pudeli apstrādā ar verdošu ūdeni. Drošības dēļ to labāk darīt izlietnē. Ar vienām knaiblēm pieturiet plastmasas sagatavi aiz kakliņa, bet ar brīvo roku lejiet uz tās verdošu ūdeni. Tāpat turot kakliņu, ar otrām knaiblēm piešķiriet vāzei vajadzīgo formu. Centieties piespiest topošo vāzi izlietnes dibenam, lai veidotos plakana pamatne.

Lai viss izdotos, centieties neliet verdošo ūdeni uz sieniņām – tas ļoti deformēs kakliņu. Ņemiet vērā: kamēr vāzē ir verdošs ūdens, tā kādu laiku vēl ir plastiska un var mainīt formu. Lai tā nenotiktu, kad ir pabeigta formēšana, zem auksta ūdens strūklas uzmanīgi izlejiet ūdeni.

vaza03

Piedāvātajā variantā vāze vairākās kārtās ir pārklāta ar biezu akrilu. Kad pamattonis ir nožuvis, kroku līnijas un to apjomu var izcelt ar kontrasta krāsu, izmantojot tā dēvēto «sauso krāsošanu». Kad strādā ar sausu otu vai porolona sūkli, nelielu krāsas daudzumu, uzklāšanas tehnika nerada smērējumus, to sauc par «stampošanu».
Vāzi var dekorēt ar kontūru gleznojumiem, bet lakas pārklājums piešķirs vāze pabeigtību.

Avots: http://hand-made.by/


Citi ir skatījušies: