Ciemos pie Salaveča

Aktuāli

Zīmēšanas kursi Rīgā...

Interesanti

Bērnu domas...

Ceļo

Ciemos pie Salaveča

Īstais Salavecis dzīvo Somijā. To zina bērni visā pasaulē. Salavecis somu valodā ir Jolupukki, kas tiešā tulkojumā nozīmē «Ziemassvētku āzis». Senāk viņš tā arī gāja no mājas uz māju pelēkā kažokā un ar āža ragiem uz galvas.

             1325759602_2_2

Tas ir pagānisko Ziemsvētku laika budēļu tēls. Bērni no viņa baidījās, jo tas sodīja nepaklausīgos. Mūsdienu Jolupukki ir tērpies pēc Rietumu modes sarkanā kažokā un micē ar baltu bumbuli. Nepaklausīgi bērni dāvanas nesaņem.

Mēs aicinām jūs ciemos pie īsta somu Salaveča, kas joprojām valkā kažoku ar spalvaino pusi uz āru.

Salaveča namiņš atrodas biezu egļu ieskaustā meža ielokā tikai 35 km attālumā no slēpošanas kūrorta Himos. Salaveča apmeklējums sākas vakarā pēc saulrieta un ilgst līdz vēlai naktij. Pie Salaveča jūs aizvizinās sniega kamanās. Jūs vēja ātrumā trauksieties pa naksnīgo mežu kamanās, kas izklātas ar aļņa ādām. Kamanās var sasēsties no 6 līdz 10 cilvēkiem.

Cena: € 45/cilv. Cenā ietilpst brauciens ar kamanām no viesu nama līdz Salaveča mītnei, karstie dzērieni un dāvana bērnam.

Salaveča apmeklējums pēc iepriekšēja pieraksta. Apmeklējuma laikus Ziemassvētku un Jaunā gada laikā uzzināsiet mūsu mājas lapā decembrī. Apmeklējuma ilgums sākot no 15 stundām (citā laikā tikai grupām pēc vienošanās).  

                    uvlecheniya_puteshestviya_chudesa_sveta_v_gosti_k_sante4

Vai jūs zināt? Somu Salavecis ir pasaule vispazīstamākais soms. Jolupukki dzīvo mežā ar savu sievu Muori. Jā, jā, somu Salavecis ir precējies, bet par savu sievu ne visai labprāt runā. Jolupukki un Mouri māja vienmēr ir pilna ar rūķiem, īpaši Jaungada laikā. Rūķi palīdz viņam saimniecībā un saiņo dāvanas. No kā rodas rūķi? No egļu čiekuriem. Večiņa katru dienu mežā vāc čiekurus, pa nakti ieliek lielā katlā un pārsedz ar siltu pledu. No rīta rūķi ir gatavi.

Viesu namā jūs sagaida īsts izklaides komplekss! Jūs varēsiet nopirkt vietējās delikateses, pašas saimnieces vai kaimiņu ciemos gatavotas: mājās gatavotas koncentrētas ogu sulas, sinepes, karstvīnu, džemus. Par papildu maksu varat pasūtīt melno pirti, apmeklēt suņu audzētavu, nopeldēties āliņģī vai arī doties safari ar sniega motocikliem. Viesu nama virtuve ir izslavēta visā apkaimē. Tā ir barojoša, oriģināla un par ļoti pieņemamu cenu.  

Iepriekšējs pasūtījums pa tālr. +358 40 721-38-37 vai pa e-pastu  info@rainbowtours.fi
http://www.visithimos.ru/


Citi ir skatījušies: