Ģimenes brīvdienas Bīriņu Pilī

Aktuāli

Piedzīvojumu tūrisms – lielisks veids, ...

Interesanti

Auto krāsa un raksturs...

Ceļo

Ģimenes brīvdienas Bīriņu Pilī

Ģimenes atpūta! 

Sākumā būtu pats īstais laiks ar bērniem apstaigāt piepils parku gar Ūdensdzirnavām, kur ir lielās šūpoles kalnā, gar zvaniņiem pilno Mīlestības ozolu, līdz beigās gar stalli, kur mīt zirgi, ponijs, kaziņa un truši. Tad vienu izbraucienu kamanās vai droškā...
Nu varētu sasildīties pirtī un izbaudīt ūdens priekus. Bērniem drošībai iedosim piepūšamās aproces.
Vakariņas Pils restorānā, pils apskate un rīta pelde baseinā un Jūs būsiet atpūtušies, lai dotos jaunos piedzīvojumos...
Jauku atpūtu!

Cenā:

  • Pils apskate
  • Izbrauciens kamanās vai droškā vai ar poniju 30 min.
  • Tvaika pirts+baseins    1st.
  • Vakariņas Pils Restorānā 50 EUR vērtībā (skat. Restorāna ēdienkarti)
  • Ģimenes istaba    
  • Brokastis un rīta pelde baseinā

                                 3

Ko darīt ?
Vai ir iespējams, ka Eņģeļkalnā patiesi mīt eņģelis? Mīlestības saliņa ir tieši pretī. Cik viņš labi un netraucēti varētu notēmēt!

1. Bīriņu Pils parki
Priežkalna parks
Viens no senākajiem ir Priežkalna parks ar grāfa Mellina 1819.g. celtajām dzimtas kapenēm.
Šodien saglabājušās tikai kapenes un aleja, kas ved uz tām. Sēru alejas sākumu iezīmē lieli, smagi dzelzs vārti.

Mežaparks
Daudz jaunāks ir Mežaparks jeb Emīlijas parks, kas tapis vienā laikā ar jaunās Pils ēkas celtniecību (19.gs. vidū). Šo plašo parku Augusts fon Pistolkorss veidoja kā dāvanu savai mīļotajai sievai Emīlijai. Tajā stiepjas garas līkloču pastaigu takas, aicinot kājām vai ar velosipēdu izbaudīt dabas un cilvēka veidoto ainavu noslēpumaino valdzinājumu.

Ainavu parks
Ainavu parks ir neliels un apņem Pili no zirgu staļļiem līdz Dārznieka mājas viesnīcai. Tā malā atrodas Putnu dārzs, bet pašā parka vidū dižojas Mīlestības ozols, kura zaros skan Jaunlaulāto dāvinātie Mīlestības zvaniņi.

Regulārais parks
Pavisam atšķirīgs ir Regulārais parks starp Pili un ezeru. Pa plašajām akmens kāpnēm nonākam līdz lapenei ezera krastā. Tik daudzi Pils viesi tieši šeit ir iemūžinājuši sevi fotogrāfijās, un jaunlaulātie solījuši viens otram mūžīgu mīlestību savā kāzu dienā!

     1         2

2. Ezeri
Gan iebraucot Pils teritorijā, gan dodoties prom, Jūsu ceļš vedīs pāri slūžām, kas atdala divus ezerus – Bīriņu ezeru un Dzirnavu ezeru.

3. Ūdensdzirnavas
Ceļš gar Dzirnavu ezeru ved uz vecajām Ūdensdzirnavām, kur omulīgi sadzīvo etno lietu muzejs ar krodziņu vasaras sezonā. Malkojot kokteili uz ezerā izvietotās koka terases, varēsiet vērot, kā zivis kāri aprij katru pasviesto kumosiņu. Kastaņkalnā un Dzirnavu Lejasterasē rīkojami jauki pikniki. Nedaudz tālāk ir peldvieta.

4. Ziemā aicinām uz lēzi - senču karuseli uz ledus. Ja iepriekš pieteiksiet, Jūs gaidīs iekurts ugunskurs, karsta tēja un pirts.
 „Lai dzīvo parki un parku apmeklētāji!„
Sena gudrība māca – tīrība ir puse no dižciltības ...

5. Bīriņu Pils pirtis
Pils pirtis
Atpūta Pils velvjveida pagrabos izvietotajās pirtīs palīdzēs atbrīvoties no ikdienā uzkrātā sasprindzinājuma. Omulīgs telpu dizains, klusināta mūzika, baseina ūdens čalas, silta grīda zem kāju pēdām, tvaika pirts aromātiskie garaiņi, iegremdēšanās aukstā ūdens baļļā pēc karstas saunas, masāžas duša – un Jūs esat kā no jauna piedzimis.

     4         7

6. Zirgu izjādes Bīriņu Pilī
Bīriņu Pils stallī savus apjūsmotājus gaida zirgi Safrāns, Astorija, Likarda, Dālija, ponijs Pepija un pat divi škirnes trušu pappi. Zirgi Jūs labprāt izvizinās gan pa mazo apli tepat tuvumā esošajā dārzā vai aplokā, gan arī pa tālajām Mežaparka takām.
Arī droška un kamanas, atkarībā no laika apstākļiem būs Jūsu rīcībā.

Papildus informācija:
Adrese: Bīriņu Pils, Bīriņi, Limbažu nov., LV-4013 
E-pasts: hotel@birinupils.lv
Tālr.: 64024033
Fax: 64024035

Vēl Idejas brīvdienai


Citi ir skatījušies: