Izstāde “Streičs un draugi” Rīgas Sv. Pētera

Aktuāli

Jūs varēsiet justies kā īsts spānis...

Interesanti

Nepārspējamas fotogrāfijas...

Ceļo

Izstāde “Streičs un draugi” Rīgas Sv. Pētera

No 27. septembra līdz 20. novembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēja Jāņa Streiča izstāde “Streičs un draugi”.

Kinorežisoram, scenāristam, aktierim un gleznotājam Jānim Streičam šogad atzīmējama 80 gadu jubileja. Līdz ar jubileju Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atklāta izstāde “Streičs un draugi”. Izstādē apskatāma Jāņa Streiča glezniecība, kā arī darbi no viņa draugu un domubiedru – mākslinieku daiļrades. Glezniecībā Jānis Streičs rod sirdsprieku, un nu jau vairāk kā desmit gadus kopā ar saviem draugiem māksliniekiem piedalās izstādēs un plenēros.

Izstādē “Streičs un draugi” tiks eksponēti gan paša Jāņa Streiča mākslas darbi, gan darbi no viņa draugu mākslinieku daiļrades. Izstādes dalībnieku vidū Džemma Skulme, Uldis Zemzaris, Alvis Zemzaris, Osvalds Zvejsalnieks, Aleksejs Naumovs, Kārlis Dobrājs, Laura Pīgozne, Jānis Andris Osis, Jānis Anmanis un citi.

Izstādē tiks eksponēti arī Jāņa Streiča draugu, kas devušies jau viņsaulē, tostarp Laimdoņa Grasmaņa, Aleksandra Stankeviča, Jāzepa Pīgožņa un citu mākslinieku darbi.

Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā tika iedibināta 2015. gadā, lai veicinātu mākslinieku interesi glezniecībā atveidot Latvijas dabu un izceltu ainavu glezniecības nozīmi Latvijas mūsdienu mākslā. Šī gada pavasarī Rīgas Sv. Pētera baznīcā konkursa izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” bija apskatāma jau otro reizi. Tās atklāšanas pasākumā tika piešķirtas arī specbalvas – Rīgas domes simpātiju balva, ko saņēma kinorežisors un mākslinieks Jānis Streičs, Preiļu novada domes simpātiju balva, ko saņēma mākslinieks Uldis Zuters, žūrijas specbalva, ko saņēma mākslinieks Ansis Butnors.

Sīkākai informācijai sekojiet Rīgas Sv. Pētera baznīcas mājas lapā: peterbaznica.riga.lv


Citi ir skatījušies: