Mīlestība

Aktuāli

Esprit Travel piedāvā...

Interesanti

Gudras domas...

Ceļo

Mīlestība

 1. Kā es atradīšu savas dzīves mīlestību? To var uzzināt tikai riskējot. Tikai riskējot zaudēt un pievilties, bet nekad neapstājoties. Kas nepārstāj meklēt mīlestību, vienmēr to atrod. (Paulu Koelju)

 2. Kas mīl, tas zied. (Mirdza Bendrupe)

 3.  ...mīlestība ir visaugstākā svētlaime, ko cilvēks var aizsniegt, jo tikai caur to viņš patiesi atzīst, ka viņš ir vairāk nekā viņš pats un ka viņš ir viens ar visumu. (R. Tagore)

 4. Mīliet mīlestības dēļ, jo tā ir vienīgais dzīves likums. Tas ir pašaizliedzīgas mīlestības, pašaizliedzīgas darbības un visa pārējā noslēpums.
 5. Mīlestība ir spēcīga kā zibens, bet trāpa bez pērkona, un paši stiprākie tās spērieni ir patīkami. (Mihails Lomonosovs)

 6. Mīlestība ir visspēcīgākā no visām kaislībām tāpēc, ka tā vienlaicīgi pārņem gan galvu, gan sirdi, gan miesu. (Voltērs)

 7. Nav grūti mīlēt labu cilvēku. Grūti mīlēt cilvēku tādu, kāds viņš ir.                           (Juris Rubenis)

 8. Mīlestība nav gluds ezeriņš, kurā var patstāvīgi spoguļoties. Tai ir paisumi un bēgumi, kuģu vraki, astoņkāji un vētras, dārgumi un pērles. Bet pērles guļ dziļi. (Ērihs Marija Remarks)

 9. Mīlestība ir vislielākā vērtība pāri atomzinātnei un astronomijai, un to visgrūtāk pierādīt un iešifrēt. Tai nav savas zīmes. Tā ir pa lielu jebkurai zīmei un visām zīmēm. (Imants Ziedonis)

 10. Mīlestība ir stiprāka par visu, ar ko šajā pasaulē saskaramies. Tā nav saredzama. To nevar izmērīt – tomēr tā ir pietiekami varena, lai mirklī mūs pārvērstu līdz nepazīšanai. Mīlestība mūs ielīksmo un iepriecina daudz vairāk nekā materiāli labumi. (Anhelisa)

 11. Mīlēt nozīmē vēlēt otram to, ko tu pats uzskati par labu, un vēlēt to nevis sevis paša dēļ, bet gan tā cilvēka labā, kuru tu mīli, un censties cik vien tev iespējams sagādāt viņam šo labumu. (Aristotelis)

 12. Ar lielu mīlestību vien nevar saistīt mīlamo būtni, ja šī mīlestība tanī pašā laikā nespēj piepildīt otra cilvēka dzīvi ar neizsīksošu bagātību. (A.Moruā)Citi ir skatījušies: