Rideļu dzirnavas ir vieta, kas nebeidz pārsteigt

Aktuāli

Atpūta dvēselei...

Interesanti

Šādas skaistas rotas pavisam viegli var izg ...

Ceļo

Rideļu dzirnavas ir vieta, kas nebeidz pārsteigt

Lieliska atpūta draugu lokā!

Rideļu dzirnavas atrodas 80 km no Rīgas, 25 km no Tukuma un 8 km no Engures jūrmalas. Dzirnavas šajā vietā bijušas jau sen. Pašlaik tās graudu pārstrādei vairs neizmanto, taču saimnieki te vienmēr pavadīs nelielā ekskursijā pa dzirnavām un pastāstīt, kā no garudiem rodas milti. Gan dzirnavas, gan Rideļu dzirnavezers un tā gleznainā apkārtne izmantojama nesteidzīgai atpūtai un dabas baudīšanai. Ekskursijā pa Rideļu dzirnavām apskatāmas miltu malšanas iekārtas un to malšanas process. Dzirnavu darbs pārsvarā ir mehanizēts. Vienā maiņā strādājot 2 cilvēkiem, melderim un viņa palīgam, iespējams samalt aptuveni 3,5 tonnas graudu. Šo un vēl daudz ko citu iespējams ne tikai uzzināt, bet arī pašiem apskatīt un pataustīt atbraucot pie mums ciemos.

Ekskursijas ar gidu:
Pieaugušajiem - EUR 2,00 personai
Bērniem - EUR 1,00 personai
Grupām no 10 personām - EUR 1,00 personai

Dzirnavu pagrabstāva atrodas pirts. Pēc maržīgas pirts ar zāļu slotiņām, iespējams veldzēties upes slūžās, kur ir vairāku līmeņu uzpludinājumi, veidojot nelielus baseinus. Tāpat atvēsināties var ezera ūdens kaskādē, kas tek cauri pirts telpām vai arī izmantot to kā ūdens masāžu. Īpaši skaista dabas ainava pie dzirnavu pirts ir ziemas laikā, kad koki ir apsarmojuši un upi vietām klāj ledus.

Kafejnīca “Cope” atrodas Rideļu ezera krastā. Vasarā uz terases pie ezera var vērot dabu un klausīties putnu dziesmās. Ziemā var sildīties pie kamīna ar karstu ziemas dzērienu.

Iecienītākie kafejnīcas ēdieni ir cepts līnis, bet saldajā - liela porcija pankūku kraukšķu ar saldējumu un zemeņu mērci.

Rideļu ezera platība ir 37 hektāri. Kāpiet laivā un izpētiet ezeru - tas ir ļoti vecs, spokains, ar tīru, dzidru ūdeni un stāviem, mežainiem krastiem. Šeit ligzdo gulbji un pīles, zied baltās ūdens rozes, lēpes, un dzīvo zaļās vardes. Ezers ir privāts un makšķernieka karte nav nepieciešama. Kafejnīcā "Cope" jāiegādājas maksas atļauja (cenas norādītas zemāk). Lomā var iegūt līņus, līdakas, asarus un citas zivis. Vasaras brīvdienās iespējama komercmakšķerēšana karpu audzētavā, kur cena par kg ir 4EUR un nozvejoto lomu atpakaļ laist nevar, bet jāņem līdzi. Ap ezeru izveidotas aprīkotas telšu vietas.

Cenas:
Telts vieta - 6 EUR  diennaktī
Autostāvvieta – 6 EUR 6 diennaktī; Treilera-busa stāvvieta - 8 EUR; Autobusa stāvvieta - 15 EUR
Laivu noma - 5 EUR  pirmā stunda + 2 EUR katra nākamā
Laivu noma - 10 EUR  diena (darba dienā); 12 EUR  diena (brīvdienā); 16 EUR  divas dienas (diennakts gaišajā laikā)

                                                                              rideli5

Atbrauciet un izbaudiet paši! Šeit aizvien ir kas jauns un interesants!

Adrese:
Rideļu dzirnavas, Engures pagasts,Engures novads, LV – 3113
57°09'05.6"N 23°06'20.7"E

Kontakti:
Tālr.: +371 26536532, 22440094
e-pasts: rideludzirnavas@inbox.lv
http://www.rideludzirnavas.lv/lv


Citi ir skatījušies: