100 veidi nodzīvot pilnvērtīgi

Aktuāli

Kvests Rīgā...

Interesanti

Kā ātri atslabinaties...

Ceļo

100 veidi nodzīvot pilnvērtīgi

1. Katra diena tas ir jauns starts. Nepieķerieties tam, kas notika vakar, aizvakar vai vēl agrāk. Šodien ir jauna dzīve un pat ja agrāk kaut kas bija ne tā – jūs noteikti mēģināsiet atkal un atkal.
2. Esiet pret sevi patiess. Pārstājiet censties izdabāt citiem cilvēkiem un izlikties par kādu citu. Daudz interesantāk ir dzīvot savas dzīves versiju, nekā censties būt kāda cita dublikātam.
3. Pārstājiet sūdzēties. Pietiek būt par smilkstošu suni, kurš neko nedara, bet rada lielu troksni. Pārstājiet sūdzēties par savām problēmām, ķerieties pie to risināšanas.
4. Esiet aktīvs. Negaidiet, ka kāds sāks kaut ko darīt jūsu vietā, ķerieties pats klāt pie iecerētā realizēšanas.
5. Tā vietā, lai domātu „Kas būtu, ja”, domājiet „Nākošajā reizē”. Pārstājiet domāt par lietām, kuras jūs nevarat izmainīt vai par to, kas padara jūs nelaimīgu. Tā vietā koncentrējaties uz svarīgām lietām jūsu dzīvē. Tās ir viskonstruktīvākās darbības, ko jūs varat darīt dotajā brīdī.
6. Koncentrējaties uz ko „KO”, nevis uz „KĀ”. Fokusējiet visu savu uzmanību uz to, ko jūs gribat, nevis uz to, kā jūs to sasniegsiet. Ja jūs esat atvērti jaunām iespējām un gatavi darboties – viss ir iespējams.
7. Radiet iespējas. Jūs varat gaidīt, kad jūsu dzīvē radīsies iespējas vai arī varat pacensties radīt tās paši.
8. Dzīvojiet pēc iespējas apzināti. Pārstājiet būt par zombiju, kurš pārvietojas pa vienu un to pašu maršrutu un ēd vienu un to pašu ēdienu. Baudiet! Pacentieties sajust vēja plūsmu, saklausīt, kā dzied putns, gūt baudu no jauna ēdiena.
9. Esiet atbildīgi par savu izaugsmi. Jūs un tikai jūs izlemjat kā nodzīvot savu dzīvi – desmitiem stundu, kuras pavadītas sociālajos tīklos ir mazāk vērtas nekā tāds pats laiks iztērēts mācībām. Gala rezultātā ieguvējs būs tas, kurš ir zinātkārāks un cenšas sevi izmēģināt vairākās jomās.
10. Pazīstiet sevi. Pacentieties sniegt sev godīgu atbildi, ko jūs gribat. Norobežojaties no sabiedrības viedokļa, kura uzspiež jums vēlmi iegūt mersedesu, kaut gan īstenībā jūs gribat pavadīt vasaru teltī jūras krastā.
11. Nosakiet savu aicinājumu. Jūsu vērtības ir orientieris jūsu dzīves aicinājuma izvēlē. Saprotiet, kas jums ir svarīgs, un uz šī pamata nosakiet galveno virzienu kustībai uz priekšu.
12. Dzīvojiet saskaņā ar savu aicinājumu.
13. Nosakiet savus galvenos dzīves principus un darbojieties uz to pamata.
14. Izziniet savas vērtības. Vērtības ir tas, kas veido no jums jūsu patieso JŪS. Kādam vērtības var būt draugi, citiem ģimene vai finansiālā izaugsme.
15. Orientējaties uz visaugstāko latiņu. Jebkuram jautājumam atrodiet vislabāko un kvalitatīvāko pieeju.
16. Projektējiet savu ideālo dzīvi. Kāda ir jūsu ideālā dzīve? Radiet to. Iesākumā novērtējiet to, kas jums jau dotajā brīdī ir, tad uzdodiet sev jautājumu, ko jūs vēl gribētu pievienot, lai gūtu maksimālu baudu no 4 galvenajām dzīves sastāvdaļām – veselības, materiālā stāvokļa, dalības sociālajā sfērā un garīgās izaugsmes. Kad noteiksiet kas jums ir vajadzīgs – uzreiz sāciet darboties. Apbrīnojami, bet kādreiz tāds sīkums kā jaunu trauku vai šūpuļkrēsla iegāde var ienest milzum daudz prieka jūsu dzīvē.
17. Pārstājiet dzīvē likt pauzes. Dzīvot – tas nozīmē būt laimīgam visos punktos. Kāpēc veidot karjeru upurējot tai personīgo dzīvi? Mēs tik bieži upurējam kaut ko kaut kā labā, ka bez tā nevaram pat iedomāties tālāko kustību. Ja jūs gribat apmeklēt muzeju, bet atliekat to uz vēlāku laiku – tad izdariet to pēc iespējas ātrāk.
18. Iegādājaties piezīmju blociņu. Tajā ierakstiet savas vērtības, principus un plānus. Turpmāk tas kļūs par sākumpunktu pašu svarīgāko notikumu apcerei.
19. Sastādiet mērķu sarakstu. Plānojiet mērķus u 1, 3, 5 un 10 gadiem. Jo konkrētāki mērķi, jo labāk. Ir labi, ja mērķi papildina viens otru un veicina to sasniegšanu.
20. Veiciet darbības, lai sasniegtu mērķus un sapņus. Sastādiet sarakstu ar savas stratēģijas darbībām un soļiem, kurus veiksiet nekavējoties.
21. Sastādiet savu vēlmju sarakstu.
22. Nedariet kaut ko tikai tāpēc, ka tas ir jāizdara. Jebkuram uzdevumam ir vajadzīga jēga. Nebaidieties no kaut kā atteikties, ja tas atrodas ārpus jūsu dzīves plāna.
23. Dariet to, kas jums patīk. Kāpēc ir jāatliek teātra apmeklējumu, zvejošanu vai ceļojumu līdz pensijai?! Lutiniet sevi. Veltiet savu laiku un enerģiju lietām, kuras jūs piepilda.
24. Nosakiet savas dzīves aizraušanos. Ja jums būtu neierobežoti resursi un nebūtu nekādu saistību, ko jūs darītu? Ar degsmi sekojiet savam ceļam neskatoties uz šķēršļiem. Apbrīnojami, cik maz cilvēku zina un cenšas noteikt savu aicinājumu šajā īsajā dzīvē.
25. Veidojiet karjeru tur, kur jūtat savu aicinājumu. Atstājiet darbu kurš jums nepatīk. Ja jūs darāt to, kas jums nepatīk, tad jūs pārdodat savu dvēseli, bet ar ļoti lielu atlaidi.
26. Pārvērtiet savu aicinājumu naudā. Jūs varat jautāt, piemēram, mana aizraušanās – dārzkopība, kā es ar to varu veidot par karjeru vai naudu?! Mūsdienās ir daudz variantu pārvērst savu aizraušanos naudā – blogi, video, maksas kursi u.t.t. Cilvēkus bieži aptur tas, ka nauda būs perspektīvā, bet ticiet manai pieredzei, peļņa (pie pareizas pieejas)pārsniegs visas jūsu cerības.
27. Gūstiet mācību stundas no kritikas. Kritika var iemācīt jūs būt labākam. Nesatraucieties, ja jums aizrāda, uztveriet to kā zīmi, ka kaut kas jāizmaina un ir jākļūst labākam.
28. Esiet pozitīvs. Glāze tik tiešām ir līdz pusei pilna. Uztveriet dzīvi kā piedzīvojumu un spēli. Izstarojiet optimismu un dāvājiet cilvēkiem prieku.
29. Nerunājiet sliktu par citiem. Ja jums kaut kas nepatīk citā cilvēkā pasakiet to viņam acīs. Jebkurā citā gadījumā nesakiet neko.
30. Lieciet sevi otra cilvēka vietā. Pacentieties ieraudzīt dzīvi no cita cilvēka pozīcijas. Iespējams, ka šodien no rīta sētnieks sarunāja jums rupjības, bet kāpēc viņš to izdarīja?! Varbūt tāpēc, ka viņam neviens nepievērš uzmanību, varbūt tāpēc, ka neviens nenovērtē viņa darbu. Padomājiet, ko izdarīt, lai nākošreiz viņš jūs sagaida ar smaidu?
31. Esiet līdzjūtīgs. No sirds jūtiet līdzi svešai problēmai.
32. Attīstiet bezierunu ticību sev. Ticība sev – tas ir tad, kad jūs turpināt virzīties uz priekšu pat tad, kad visi cenšas jūs no tā atrunāt. Analizējiet savas mazās uzvaras, atcerieties, kā jūs peldējāt pret straumi, atcerieties kādu baudu guvāt no tā, ka jums bija taisnība, bet visi pārējiem – nē. Ja esat kaut ko iecerējuši esiet pārliecināti, ka jums viss izdosies.
33. Atlaidiet nelaimīgo pagātni.
34. Piedodiet tiem, kas lūdz piedošanu. Neturiet ļaunu prātu uz cilvēkiem, bet ziniet viņu vājās vietas un pieņemiet viņus tādus, kādi viņi ir.
35. Atbrīvojieties no nevajadzīgā. Apzinieties tādu lietu kā statuss, slava, atzinība īslaicīgumu. Tas viss jums būs, ja jūs koncentrēsieties uz pašrealizāciju nevis uz sociālo atzinību.
36. Pārtrauciet attiecības, kuras jums nepalīdz. Atbrīvojieties no tādu cilvēku sabiedrības, kuri ienes jūsu dzīvē nevajadzīgu pesimismu.
37. Pavadiet vairāk laika kopā ar cilvēkiem, kuri jūs iedvesmo un atbalsta. Pacentieties izveidot sev apkārt vienādi domājošu un darošu paziņu loku. Tas tik tiešām ir fantastiski, kad jūs kopā esat kaut ko izdomājuši un jau pēc 10 minūtēm ķerieties pie tā realizācijas.
38. Veidojiet sirsnīgas attiecības ar cilvēkiem, kuri atrodas jums apkārt (svešinieki, ģimene, mīļotie). Veltiet laiku attiecību nostiprināšanai un uzlabošanai.
39. Atjaunojiet attiecības ar savu veco draugu. Vienalga, lai ko arī runā, draugu skaits nav ierobežots. Satiecieties ar cilvēkiem no jūsu pagātnes.
40. Sarīkojiet dāsnuma dienu. Padomājiet, ko jūs varat izdarīt šodien, lai pasaule kaut mazliet kļūtu labāka. Darīt labu apkārtesošajiem – tas ir labākais veids uzlabot sev garastāvokli.
41. Palīdziet cilvēkiem tad, kad viņiem tas ir vajadzīgs. Uztveriet šo soli kā ilgtermiņa investīcijas. Kādreiz arī jūs saņemsiet palīdzību nemaz to negaidot.
42. Aizejiet uz satikšanos.
43. Iemīlieties.
44. Veiciet savas dzīves uzskaiti. Vienreiz nedēļā, mēnesī, 3 – 6 mēnešos – analizējiet savu progresu un tuvošanos savam mērķim. Koriģējiet savas darbības atkarībā no sasniegtajiem rezultātiem
45. Neatlieciet. Atbrīvojieties no ieraduma atlikt lēmuma pieņemšanu. 9 no 10 iespējām tiek palaistas garām tikai tāpēc, ka vilcināmies ar lēmuma pieņemšanu.
46. Palīdziet pilnīgi svešiem cilvēkiem.
47. Meditējiet.
48. Iepazīstieties ar jauniem cilvēkiem. Jaunas iespējas rodas pateicoties jauniem paziņām. Nebaidieties ar varu sevi ievietot jūs interesējošu cilvēku pulkā un sadraudzēties ar viņiem.
49. Veidojiet stabilas attiecības.
50. Kļūstiet par savu nākotnes padomdevēju. Iedomājaties sevi pēc 10 gadiem un domās lūdziet sev padomu, labāk, ja tas skar sarežģītu jautājumu risinājumus. Kā jūs rīkotos, ja būtu par 10 gadiem gudrāks?
51. Uzrakstiet sev vēstuli nākotnē.
52. Atbrīvojieties no liekā. Aizvāciet visu lieko no sava galda, dzīvokļa, hobijiem, dzīves. Atbrīvojiet vietu svarīgākām lietām.
53. Turpiniet mācīties. Mācīties – tas nenozīmē sēdēt pie grāmatām – jūs varat mācīties braukt ar automašīnu, dejot, retoriku u.t.t. Galvenais mērķis – turēt smadzenes pastāvīgā sasprindzinājuma stāvoklī.
54. Attīstiet sevi. Pacentieties noteikt savas vājās puses un attīstīt tās. Ja jūs esat pārāk kautrīgs – trenējieties būt vairāk komunikabls, ejiet pretī bailēm.
55. Pastāvīgi uzlabojiet sevi. Padziļiniet jau iegūtās zināšanas un pieredzi, kļūstiet par ekspertu daudzās jomās.
56. Visu laiku izmēģiniet kaut ko jaunu. Jūs pat iedomāties nevarat, cik daudz jauna un interesanta jūs varat piedzīvot un sajust (piemēram, pamēģiniet un uzziniet kas ir vatsu masāža).
57. Ceļojiet. Izraujiet sevi no savas pārvietošanās rutīnas – darbs – mājas, mājas – darbs. Atklājiet jaunas vietas, kuru ir tik daudz jūsu pilsētā.
58. Nenogulsnējieties vienā vietā. Dzīvojiet dinamiski un centieties piesaistīt sevi kredītiem, remontiem u.t.t. pēc iespējas vēlāk.
59. Esiet labākais tajā, ko jūs darāt. Ja esat atradis savu aicinājumu – kļūstiet tajā labākais.
60. Lauziet savas robežas. Uzstādiet maksimāli nesasniedzamu mērķi – sasniedziet iecerēto un izdomājiet sev vēl kaut ko vairāk nesasniedzamu. Visi ierobežojumi ir no tā, ka kādreiz jums kāds ir teicis, kas ir iespējams un kas nē.
61. Uztveriet un izmēģiniet neparastas idejas.
62. Radiet sev iedvesmas vietu. Tas var būt stūrītis, kurā atrodas visas jūsu lietas, kuras jūs iedvesmo (grāmatas, foto, video), tas var būt parks, kafejnīca vai kas tamlīdzīgs. Radiet paši savu paradīzes stūrīti.
63. Uzvedieties tā, it kā jūs būtu ideāls.
64. Izmēģiniet lomas. Pamēģiniet rīkoties tā, it kā jūs būtu atpazīstams un veiksmīgs cilvēks.
65. Atrodiet padomdevēju vai guru. Analizējiet sava guru dzīvi un centieties nepieļaut viņa kļūdas. Lūdziet padomu vairāk pieredzējušam padomdevējam.
66. Atrodiet savas stiprās, agrāk nezināmās puses.
67. Palieliniet savu apzinīgumu.
68. Lūdziet, lai jūs konstruktīvi kritizē un dod padomu. No malas vienmēr labāk redzams.
69. Centieties radīt pasīvu ienākumu plūsmu. Tie var būt procenti bankā, ieņēmumi par dzīvokļa īri vai arī kaut kas cits. Pasīvie ienākumi ļaus jums būt neatkarīgiem savas dzīves eksperimentos un ļaus izvēlēties to,ko jūs gribat nevis to, ko jums vajag.
70. Palīdziet citiem dzīvot pēc iespējas labāk. Ja jūs redziet, ka variet palīdzēt cilvēkam uzlabot viņa dzīvi – obligāti palīdziet viņam atrast pareizo ceļu.
71. Apprecieties un radiet bērnus.
72. Uzlabojiet pasauli. Pasaulē vēl ļoti daudz ko var uzlabot – palīdzēt nabadzīgiem, slimiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem, kuriem liegta iespēja normāli dzīvot.
73. Piedalieties humanitārās palīdzības programmā.
74. Atdodiet vairāk vērtību nekā saņemiet. Kad jūs atdodiet pēc iespējas vairāk – ar laiku jūs vietā sāksiet saņemt aizvien vairāk.
75. Centieties redzēt kopainu. Fokusējieties uz 20% procentiem, kuri ģenerē un uz 80% gala rezultāta.
76. Galā mērķim ir jābūt skaidram. Kāds ir jūsu gala mērķis? Vai tas ko jūs dariet tik tiešām tuvina jūs iecerētā sasniegšanai? Kamēr jūs domājiet par lietām, kuras jūs tuvina gala mērķim – jūs esat uz pareizā ceļa.
77. Vienmēr centieties sameklēt ceļu 20/80. Minimums piepūles un maksimums rezultāta.
78. Izvēlieties prioritātes. Kādreiz ir viegli kustēties inerces vadītam un ir smagi pārslēgties uz daudz svarīgāku uzdevumu, bet tieši šī īpašība padara jūsu dzīvi daudz efektīvāku.
79. Izbaudiet mirkli. Apstājieties. Paskatieties. Pateicieties liktenim par visu jauko, kas jums šobrīd ir.
80. Gūstiet baudu no sīkumiem. Kafijas tase no rīta, 15 diendusas minūtes, patīkama saruna ar mīļu cilvēku – tas viss var būt starp citu, bet jūs pacentieties pienācīgi novērtēt visus sīkos, bet patīkamos momentus.
81. Ņemiet pārtraukumu. Tās var būt 15 minūtes vai 15 dienas. Dzīve – tas nav maratons, bet pastaiga labsajūtā.
82. Centieties izvairīties no pretrunīgiem mērķiem.
83. Koncentrējieties uz radīšanu. Man ir interesants radīšanas process – spēles radīšana, jauna biznesa radīšana u. t. t., kad no nekā tu izveido kaut ko.
84. Nenosodiet apkārtējos. Cieniet citus par to, kas viņi ir.
85. Vienīgais cilvēks kuru jums ir jāmaina – esiet jūs. Koncentrējieties uz savu attīstību un izaugsmi, bet nevis uz citu mainīšanu.
86. Esiet pateicīgi par katru nodzīvoto dienu.
87. Izrādiet savu pateicību jums tuviem cilvēkiem.
88. Priecājieties.
89. Biežāk dodieties pie dabas.
90. Vienmēr ir izvēle. No jebkuras situācijas ir vairākas izejas.
91. Biežāk un skaļāk smejieties.
92. Esiet gatavi izmaiņām – tā ir dzīves jēga.
93. Esiet gatavi vilties – tā ir dzīves sastāvdaļa.
94. Nebaidieties kļūdīties. Uztveriet kļūdas kā mācību stundas, bet pacentieties vienu un to pašu mācību stundu neatkārtot vairākas reizes.
95. Nebaidieties riskēt. Risks – tas ir tad, kad visas jūsu jūtas ir uz galējās robežas un jūs varat uzzināt savu limitu.
96. Cīnieties ar savām bailēm. Kāds no izcilajiem ir ieteicis, ka katru dienu vajag izdarīt kaut ko no tā, ko tu visvairāk baidies. Tas nav viegli, bet svarīgi.
97. Veiciet fiziskas slodzes un vingrinājumus. Neļaujiet savam ķermenim ierūsēt.
98. Attīstiet savu intuīciju un sekojiet tai, pat ja loģika jums saka, ka nevajag.
99. Mīliet sevi.
100.Mīliet apkārtējos.


Citi ir skatījušies: