13 abrīnojami fakti par smadzenēm

Aktuāli

Jūs varēsiet justies kā īsts spānis...

Interesanti

Interesanti...

Ceļo

13 abrīnojami fakti par smadzenēm

1. Vidējais smadzeņu svars ir apmēram 1,4 kg. Bet tas nav noteikts, katram cilvēkam smadzeņu lielums ir atšķirīgs. 
2. Mūsu smadzens bez skābekļa var izdzīvot apmēram 5 minūtes. 
3. Normāla cilvēka smadzenes var radīt jaudu 12-20 vatu apmērā. Bet, kad cilvēks guļ, elektroenerģijas ražošana nenotiek. 
4. Aptuveni 20 % no skabekļa, kas ir asinīs, ar asins plūsmu nonāk smadzenēs, lai cilvēka organisms varētu veikt visas nepieciešamās funkcijas. 
5. Mūsu smadzenes veido asinsvadi, kuru kopējais garums taisnā līnijā būtu ap 100 000 km. 
6. Mūsu smadzenēs ir aptuveni 100.000.000.000 neironu ( nervu šūnas) . 
7.Jaundzimušam mazulim ir tik pat daudz smadzuņu šūnu, cik pieaugušam cilvēkam, bet tās ir mazākas un turpina augt līdz 6 gadu vecumam, kad sasniedz savu galējo lielumu. 
8. Kā zināms, jaundzmušiem bērniem ir ļoti liela galva. Tas ir tāpēc, ka smadzeņu masa 1 dzīves gada laikā palielinās trīs reizes. 
9. Jaundzimuši bērni savas maņas sāk attīstit tikai pēc pirmajām 8 dzīves nedēļām. Pieskāriena sajūta ir pirmā, kas atīstās jaundzimušam mazulim. 
10. Jebkurš sarežģīts uzdevums palīdz smadzenēm izstrādāt jaunus neironus, un jebkura cita garīga aktivitāte var būt noderīga, lai saglabātu pareizu smadzeņu darbību. 
11. Lielākā daļa no smadzeņu saslimšanas gadījumiem notiek ar cilvēkiem, kas ir pasīvi un pārsvarā domā nelabvēlīgi.Ja jūs patstāvīgi domājat pozitīvi, tad ir liela varbūtība, ka izvairīsieties no psiholoģiskajām slimībām. 
12. Ja jūs ēdam pārtiku , kas nodrošina jūsu ķermeni ar vajadzīgajiem vitamīniem un minerālvielām, tad jūsu smadzeņu šūnas vienmēr būs labā stāvoklī. 
13. Daži apgalvo, ka cilvēks izmanto tikai 10 % no savām smadzenēm, bet tā nebūt nav. Katrai smadzeņu daļai ir noteikta funkcija, ko tā veic, un katra daļa ir atbildildīga par konkrētiem procesies, kas nodrošina mums normālu dzīvi.

Avots: www.ifakti.lv


Citi ir skatījušies: