Fakti par aromātiem

Aktuāli

Ezeru zeme Somija - ar jahtu Rainbow...

Interesanti

Būt veselam...

Ceļo

Fakti par aromātiem

1.Aromāti ietekmē mūsu pašsajūtu. Senie ārsti (pareizāk gan laikam būtu teikt – dziednieki) aromātus izmantoja dažādu slimību ārstēšanai. Speciālus ožamos sāļus izmantoja nervu sistēmas (nomierinošs līdzeklis) un kā pretsāpju līdzekli galvas sāpju ārstēšanai.

2.Pēc statistikas, vīrieši daudz asāk reaģē uz dažādām smaržām. Viņiem oža ir labāka nekā sievietēm, un tādēļ viņi bieži vien aromātus uztver neapzināti. Ir konstatēts, ka lielākajai daļai vīriešu, kuri griežas pie ārsta pēc palīdzības seksuālās jomas problēmu dēļ, ir pazemināts ožas līmenis. Viņi vienkārši nejūt „sievietes smaržu”.

3.Parfimērijas eļļas un smaržas vislabāk aromātu saglabā tajās vietās, kur āda tiek labi apasiņota. Matus labi aromatizē tualetes ūdens.

4.Smaržas, kas tiek uzsmidzinātas uz ādas tieši pirms iziešanas saulē, var izraisīt pigmentētu pleķu veidošanos.

5.Dabiskās ēteriskās eļļas, uz kuru bāzes tiek ražotas smaržas, ir ļoti dārgas. Visdārgākā ir jasmīnu eļļa. Lai iegūtu 1 kg jasmīnu eļļas ir nepieciešama vesela tonna jasmīnu ziedu.

6.Daudzi aromāti tiek mākslīgi radīti: lotoss, ilang- ilang, ceriņi, lavanda. Tādu smaržu mākslīgo aizstājējvielu ir apmēram trīs tūkstoši, un to variantu un kombināciju daudzums – bezgalīgs. Pirmās smaržas ar sintētisko aromātu tika radītas 1921.gadā – tās bija slavenās „Chanel No5”.

7.Aromātiskās eļļas tiek izmantotas arī daudzu slimību ārstēšanā.

8.Senatnē arābu mājās ciemiņus apslacīja ar rožūdeni kā cieņas apliecinājumu. Indijā, kādā no Madrasas pilsētas tempļiem milzīgu svētā vērša skulptūru katru dienu ieziež ar aromātiskajām eļļām, līdz lielā figūra sāk spīdēt.

9.Francijā smaržas sākotnēji lietoja cimdu mitrināšanai, lai maskētu īpatnējo aromātu pēc ādas miecēšanas. Vēlāk ar smaržām aizstāja ziepes un ūdeni. Vannas un smaržas nāca modē Napoleona valdīšanas laikā. Slavenajam karavadonim ļoti patika vijolīšu un jasmīnu smarža, un vijolīšu odekolonu viņš lietoja pat kauju laikā.

10.Nesenie kompānijas „Coty” veiktie pētījumi pierādījuši, ka arī internetam ir sava smarža – statiskās elektrības (ozona) smarža. Tagad, pateicoties parfimēru pūliņiem, cilvēki var to ieelpot ne tikai sēžot pie datora, bet arī iesmaržināties paši.


Citi ir skatījušies: