Kā pareizi fotografēt bērnus?

Aktuāli

Quest Riga - pilsētas orientēšana...

Interesanti

Stila padomi no Evelīnas Hromčenko...

Ceļo

Kā pareizi fotografēt bērnus?

Bērnu fotogrāfijas ir viens no apbrīnojamākajiem foto mākslas veidiem. Katrs bērns ir maza personība, pilna ar neviltotām emocijām, mīlestību un interesi par visu pasaulē. Bērnu fotogrāfijas vecākiem sagādā daudz prieka un patīkamu atmiņu, arī lielākiem bērniem patīk skatīties savus bērnības albumus. Ir tik interesanti atgriezties bezbēdīgajā bērnībā, kad vēl rāpoji, ar putru notašķījies. Bērnu fotogrāfijas vienmēr ir dzīvas un unikālas. 

       4        3

Dosim jums vairākus vērtīgus padomus, kā fotografēt bērnus, lai bildes būtu interesantas un neparastas.

Pirmkārt, svarīgs ir gan jūsu, gan fotogrāfa noskaņojums. Ja jūs spēsiet justies kā bērns un fotografēšanos uztversiet kā interesantu spēli, nevis oficiālu procesu, tad bildes būs neatkārtojamas un apbrīnojamas, bet process – aizraujošs.
Bērns nav pieaudzis cilvēks, un viņš nevar ilgi atrasties vienā pozā un piespiesti smaidīt. Labāk mēģiniet fotografēt bērnu, viņam nemanot. Ikviens profesionālis un amatieris zina, ka vislabāk izdodas momentuzņēmumi, kad bērns spēlējas savā nodabā un nenojauš, ka viņu fotografē. Uzņemiet pēc iespējas vairāk kadru, lai pēc tam izvēlētos labākos.

Kā fotografēt zīdaiņus
Fotografēt zīdaiņus ir grūts uzdevums. Visizplatītākās un garlaicīgākās ir fotogrāfijas, kad bērns guļ uz vēdera vai muguras. Rosiniet savu fantāziju un izdomājiet interesantākas kompozīcijas. Piesaistiet bērna uzmanību, radiet dažādas emocijas: sajūsmu, domīgumu, izbrīnu vai smaidu. Mazulis iepriecina vecākus ar jauniem sasniegumiem: veļas uz sāniem, liek mutē rociņu, tver grabuli. Centieties nepalaist garām svarīgus mirkļus mazuļa dzīvē un iemūžiniet tos aizkustinošās fotogrāfijās.
Izvēlieties piemērotu fonu. Pamperu kalns fonā un rāpulīši uz gultas var sabojāt visu foto.

       2       5

Tikpat svarīgs ir bērna izskats. Saķemmējiet viņu, skaisti saģērbiet, lai fotogrāfija būtu skaista.

Nepalaidiet garām iespēju iemūžināt ar putru notrieptu apmierināta bērna sejiņu. Fotografējiet nevis bērnu, bet viņa dzīves mirkļus: mazulis spēlējas ar tēti, ieķēries tam matos, mīļi uzsmaida mammai, lasa pirmo grāmatu, sper pirmos soļus. Viņa dzīve sastāv no maziem notikumiem. Vēlāk tie šķitīs smieklīgi un interesanti. Lai jums vienmēr pie rokas ir fotokamera, un tveriet neaizmirstamus mirkļus!

                                                1

Pievērsiet uzmanību nografēšanas vietai. Labas bildes izdodas mežā, parkā, rotaļu laukumā. Bērnam būs labs noskaņojums, emocijas, bet jums – saistoši sižeti.
Iekārtojiet atsevišķu albumu, kur iemūžināta bērna attīstības vēsture. Fotografējiet mazuli tad, kad jums tas šķiet interesanti. Paies laiks, un jums būs patīkami kopā ar bērnu skatīties albumu un atcerēties viņa dzīves brīžus. 

                                                 6


Citi ir skatījušies: