10 lēmumi, kurus jūs nenožēlosiet pēc 10 gadiem

Aktuāli

Ideja brīvdienai - veselībai un skaistumam...

Interesanti

Atpūta ārzemēs...

Ceļo

10 lēmumi, kurus jūs nenožēlosiet pēc 10 gadiem

«Es nenožēloju to, ko esmu izdarījis.
Es nožēloju to, ko neesmu izdarījis, kad man bija iespēja.»

Jā, jā, viss ir tieši tā – mēs visvairāk nožēlojam par iespējām, kuras neesam izmantojuši, par attiecībām, kuras nav izveidojušās tāpēc, ka pārāk daudz no tām esam baidījušies, un lēmumiem, kurus esam pieņēmuši pārāk ilgi.

Padomājiet par to…

Laba izdevība, kuru esam palaiduši garām sava slinkuma dēļ. Draugs, kuram mūždien aizmirstam piezvanīt. Vārdi, kurus tā arī neesam pateikuši savā dzīvē tik svarīgam cilvēkam.

Vispār jūs zināt, par ko ir runa…

Mēs visi esam izjutuši līdzīgus sirdsapziņas pārmetumus. Bet nav par vēlu tos labot, kamēr esam dzīvi. Un šodien jums ir iespēja mainīt rītdienu. Mums ir iespēja atbrīvot jūs no nožēlošanas turpmākajā dzīvē.

Ir laiks no katras dienas paņemt maksimālo. Lūk, dažas idejas, ar ko sākt, – desmit lietas, kuras varat darīt uzreiz nekavējoties un par kurām jūs nenožēlosiet pēc 10 gadiem:

1. Tieciet skaidrībā, kas jums patīk, un jūs to iegūsiet. – Ja jūs visu dzīvi centīsieties noskaidrot, kas jūs esat, izmantojot to, kas patīk citiem, jūs būsiet nelaimīgs. Meklējiet savu mīlestību. Eksperimentējiet. Mēģiniet kaut ko jaunu. Noskaidrojiet, kas piepilda jūsu dzīvi ar mūziku un liek lidināties mākoņos. Pēc tam uzziniet par to visu, ko vien var. Atrodiet citus cilvēkus, kam patīt tas pats, kas jums. Un netērējiet laiku tam, lai izliktos, ka jums kaut kas patīk tikai tāpēc, lai citi par to ir stāvā sajūsmā. Mīliet to, kas jums patiešām patīk, esiet personība, un agri vai vēlu jūs dzīvosiet tādu dzīvi, kas jūs darīs patiešām laimīgu.

2. Dzīvojiet dzīvi pēc sava plāna – katru dienu. Kad sāksiet ar pirmo punktu, jūs noteikti satiksiet cilvēkus, kas centīsies virzīt jūsu dzīvi citā virzienā – tādā, kāda patīk viņiem. Neaizmirstiet: tas, kas viņiem ir labs, var būt slikts citiem, un pretēji. Patiesība ir tā, ka «īstas» pasaules nemaz nav. Mūsu pasaule ir tāda, kādu mēs to redzam. Un mēs katrs to redzam dažādi. Ja dzīve kļūs garlaicīga un skumja tāpēc, ka tā vietā, lai ieklausītos sevī, jūs ar atplestu muti esat klausījušies vecākos, kolēģī vai kādā čivinātājā televizorā par to, tad visā esat vainojami paši. Es nejokoju – visgudrākā izvēle jūsu dzīvē būs lēmums domāt pašam un ieklausīties savā intuīcijā. Labāk nomirt tā, kā jūs vēlaties, nekā dzīvot citu uzspiestu dzīvi.

3. Katru rītu pamostoties, dariet pareizas lietas. – Ticiet, šai pasaulei jums nav jānodrošina bezrūpīga eksistence. To var nodrošināt tikai viens cilvēks – jūs pats. Saņemieties un sāciet beidzot kaut ko DARĪT. Apņemieties sasniegt to, ko gribat, nevis par ko sapņojat. Uzņemieties atbildību par savu dzīvi – sāciet to vadīt. Atcerieties, ka jūsu dzīve ir svarīga un vajadzīga vispirms jums pašam. Jūs vienkārši nedrīkstat ļaut gaidīt, kamēr kāds kaut kad kaut ko izdarīs jūsu vietā. Kaut kad – tas ir šodien un tagad, un kādam būs jābūt par jums, jo cita nav. Koncentrējieties uz to, lai tiešām kaut ko sasniegtu, nevis tikai būtu nodarbināts. Centieties ne tikai vienkārši «kaut ko darīt», bet darīt pareizās lietas (tas, starp citu, attiecas arī uz privāto dzīvi).

4. Nolieciet savu viedtālruni un atgriezieties realitātē. – Vai var būt kas sliktāks, ja kaut kur nokļūstat un absolūti neatceraties, kā tur esat nonākuši? Iespējams, jā – lai saprastu, cik labi jums bija jau pēc tam, ka tas labi beidzās. Dzīvot tagadnē patiesībā ir ļoti vienkārši, bet, kā tas bieži vien notiek ar vienkāršām lietām, mēs parasti tomēr atrodam veidu, kā tās sarežģīt. Patiesībā dzīvi pieņemt un novērtēt tādu, kāda tā ir, nav grūti. Vēl jo vairāk nav sarežģīti dzīvot tur, kur tagad esat. Saprotiet, ka tā «mobilā bildīte» instagramā, nav tas, ko jūs gribētu atcerēties līdz mūža galam. Labāk atcerēties sarunas un situācijas, kurās esat bijuši. Nolieciet taču malā to sasodīto tālruni!

5. Praktizējiet labsirdību – vienmēr, visur un bez žēluma. – Labsirdība ir labākais uzvedības variants jebkurā situācijā. Es nejokoju. Kad būsiet vecāks un atskatīsieties uz nodzīvoto, sapratīsiet, ka daudz ko esat aizmirsuši – pat to, kas savulaik šķita ļoti svarīgs. Nedomāju, ka atcerēsieties skolas un augstskolas atzīmes. Sociālajos tīklos, skatoties uz bijušajiem skolasbiedriem, jūs ilgi domāsiet, kāpēc jums toreiz patika tā meitene vai zēns. Visgrūtāk būs atcerēties, kāpēc jūs dažiem cilvēkiem savā pagātnē ļāvāt ņemt virsroku. Bet jūs nekad neaizmirsīsiet cilvēkus, kas pret jums ir labi izturējušies – palīdzējuši grūtā brīdi un mīlējuši jūs, kad pats sev likāties pretīgs. Tādēļ centieties pēc iespējas biežāk pret citiem izturēties tāpat. Ne velti saka – viss labais atmaksājas.

6. Neaizmirstiet sevi mīlēt. – Pirmais cilvēks, kuru iemīlēsiet, visticamāk, nebūs jūsu mūža mīlestība. Varbūt tā notiks arī ar otro, trešo un ceturto. Gribat zināt, kāpēc? Tāpēc ka vienīgais cilvēks, kuru jūs patiešām mīlēsiet visu mūžu, esat jūs pats. Mīlestību jums neviens neiedos. Tā jau ir jūsos. Un tas padara mūs par cilvēkiem. Jā, reizēm skaistākie mirkļi mūsu dzīvē tie, kad ar kādu dalām to mīlestību, kas nāk no sirds dziļumiem. Tomēr nekad neaizmirstiet mīlēt sevi. Ja jūs sāksiet sevi mīlēt un cienīt, jums daudz labāk izdosies dāvāt mīlestību citiem. Jums visapkārt ir ļoti daudz brīnišķīgu cilvēku, un es patiesi ceru, ka tomēr iemīlēsiet cilvēku, ar kuru spēsiet nodzīvot visu mūžu. Tikai neaizmirstiet iemīlēties arī savā dzīvē, jo jūsu vietā neviens cits to nedarīs.

7. Centieties mazāk strādāt un vairāk laika pavadīt ar tiem, kurus jūs mīlat. – Vai zināt teicienu «Reizēm visdārgākais mums ir tas, ko iegūstam par velti.»? Pavadīt vakaru kopā ar draugiem un vecākiem, pasmieties par mājas mīluļa izdarībām, skatīties, kā smaida jūs dēls, nodoties kaislīgai mīlas naktij ar mīļoto cilvēku – ticiet, nekas nevar tam līdzināties. Neļaujiet rutīnai jūs iedzīt vāveres ritenī un likt strādāt 60 un vairāk stundas dienā, kamēr jūs pārvēršaties stresa pilnās drupās, kad nav pat laika parunāt ar savu ģimeni. Vienkāršojot savu dzīvi un nosakot prioritātes, iespējams samazināt izdevumus, tātad mazāk strādāt un vairāk baudīt lietas, kas patiesībā jums ir svarīgākas.

8. Sakiet to, kas jums jāsaka. – Runājiet. Neslēpiet savas domas un jūtas, kad jūsu teiktais var kaut ko mainīt. Atrodiet sevī drosmi. Sakiet to, kas jāpasaka. Daudzi cilvēki slēpj savas domas, lai neapvienotu citus vai arī lai izvairītos no attiecību pārtraukšanas. Rezultātā viņu dzīve pārvēršas pieņemamā eksistencē – un ne vairāk. Viņi nekad nebūs tie, par ko reāli varētu būt. Vēl jo vairāk – pastāvīgas vilšanās un neapmierinātības dēļ daudzi iedzīvojas neirozēs un citās kaitēs. Nekļūstiet par kādu no viņiem. Reizēm tieši neizteiktie vārdi salauž sirdis – tostarp arī jūsējo.

9. Atstājiet dzēlīgo attieksmi pagātnē. – Jūs esat pelnījuši cieņu. No visiem – ģimenes, draugiem, kolēģiem un pārējiem. Labākais veids, kā pierādīt, ka esat pelnījuši cieņu, – sākt cienīt sevi. Runājiet skaļi, skaidri un vienmēr ar paceltu galvu. Aizstāviet savus uzskatus. Bet, ja kāds pret jums izturas necienīgi, tad to viņam arī  pasakiet. Ja tomēr nekas nemainās, vajag ierobežot laiku, kuru viņiem veltāt, un līdz minimumam samazināt viņu ietekmi jūsu dzīvē. Jā, mums ir vajadzīgi arī tādi cilvēki, kas strīdas un nepiekrīt, lai paskatītos uz pasauli no cita skatījuma. Taču mums nav vajadzīgs nemitīgs izsmiekls no cilvēkiem, kas mūs neciena. Ja jūs šo cilvēku pazīstat ļoti ilgi, izmest no savas dzīves nebūs viegli arī tad, ja iekšējā balss saka jums, ka tas nāks par labu. Tiesa, saraut neveiksmīgas attiecīgas vienmēr ir sāpīgi – bet, pārtraucot tādas attiecības, jūs iegūsiet vairāk, nekā zaudēsiet.

10. Ļaujiet aiziet. – Dzīvē jums nākas satikt daudz cilvēku. Atcerieties pirmo skūpstu, kas kā karsts vilnis izgāja cauri visam ķermenim? Tad jūs domājāt «Kā es viņu mīlu», bet patiesībā… patiesībā tas bija tikai skūpsts. Jūs satikāt draugu, kas, kā jūs domājāt, būs jums blakus vienmēr, bet pēc tam kaut kas notika, un jūsu ceļi šķīrās uz visiem laikiem. Jūs dzīves ceļā satiksiet cilvēkus, kas nespēs vai negribēs iet ar jums līdz beigām – un tas patiesībā nemaz nav slikti. Dzīve – tās ir dažādu stāstu virknes, un tas, kā tās krustojas, apbur. Dažkārt mēs satiekam cilvēkus, kuru dzīvesstāsts savijas ar jūsējo līdz mūža galam, bet dažkārt viņi paliek mums blakus tikai pāris nodaļas. Un jābūt patiesi vīrišķīgam cilvēkam, lai saprastu, ka šī nodaļa ir beigusies, un rastu spēku pāršķirt lappusi. Esiet drosmīgi. Neskumstiet, atvadoties no kāda, jo pēc katras atvadīšanās nāk jaunas satikšanās.

Pēcvārds
Ja kāds no šiem punktiem jums ir pazīstams, ziniet – jūs neesat viens. Daudzi cilvēki ir virzījušies tajā pašā virzienā, pieļāvuši kļūdas un beigu beigās tās pārvarējuši. Arī jūs to spējat.
Ticiet, nekad nav par vēlu spert soli vajadzīgajā virzienā. Nekad nav par vēlu kļūt par cilvēku, kāds jūs spējat būt. Ja jūs patiešām gribat savu dzīvi, jūs varat to izdarīt – neatkarīgi no vecuma. Jūsos ir spēja veidot jaunu nākotni – nākotni, kurā nav nedz nožēlas, nedz sirdsapziņas pārmetumu.
Bet tagad – jūsu kārta…
Ko jūs sarakstā papildinātu? Ko savā dzīvē esat darījuši tādu, ko nenožēlosiet pēc 10 gadiem? 


Citi ir skatījušies: