Padomi vieglai ēdiena plānošanai

Aktuāli

Ideja brīvdienai - kursi Rīgā...

Interesanti

Virtuālās tūres...

Ceļo

Padomi vieglai ēdiena plānošanai

Interesanti!

Lai pateiktu, cik labi man padodas ikdienas „menedžēšana”, atliek tikai paskatīties uz vakariņām. Ja viss ir kārtībā, un tad, kad vīrs atgriežas mājās no darba, mēs varam sēsties pie galda, tad esmu izcila. Ja lietas neris tik gludi, tad vīrs saņem vairākus zvanus ar lūgumiem pa ceļam uz mājām atvest kaut ko no veikala. Es labprāt gribētu teikt, ka viss vienmēr ir kārtībā. Tad man būtu jāmelo. Bet, cenšoties panākt, lai viss ir kārtībā, esmu sapratusi, ka ēdiena plānošana ir obligāta! Tas nepavisam nav grūti, tikai izveidojas daži labi ieradumi.

  1. Atvēli ēdiena plānošanai noteiktu laiku

Ja zini, ka svētdien būs laiks apsēsties un izplānot nākamo nedēļu, tad dari to svētdienā. Tomēr, ja Tev labāks šķiet ceturtdienas rīts, tad dari to tad. Nez kāpēc daudziem šķiet, ka ēdienu plānošanai jānotiek svētdienā vai pirmdienā. Bet tas tā nemaz nav. Tev vienkārši jāatrod laiks, kas ir vispiemērotākais tieši Tev!

  1. Izmanto to, kas tev jau ir

Izej cauri savai virtuvei un ieskaties skapīšos un ledusskapī, lai redzētu, kas tev jau ir un ko vari izmantot. Izmanto tos nākamās nedēļas maltītēs. Reizēs, kad man viss izcili izdodas, es ēdienu sagatavoju iepriekš  un izmantoju glabāšanas traukus un marķierus.

  1. Izmanto savas iecienītās receptes

Man patīk izmēģināt ko jaunu, bet, ja godīgi, tad 75 % gadījumu, es gatavoju to, ko esmu taisījusi jau 25674084750664 rezies. Manā ģimenē arī ir ēdieni, kurus pagatavojot, es zinu, ka vakariņu laiks būs izdevies. Tad nu tie ir ēdieni, kurus gatavoju atkal un atkal un atkal.

  1. Ēdienu plāna sagatavošanā izmanto kalendāru un sarakstu

Izsvītro dienas, kurās tu noteikti negatavosi. Tev no pleciem novelsies vismaz 2 kg J Pārējās nedēļas dienās ieraksti savas ģimenes iemīļotākās receptes.

  1. Pēc tam, kad esi iepirkusies, veic ēdienu sagatavošanu

Tas tikai izskatās sarežģīti, bet patiesībā tā nemaz nav. Ir vajadzīgs laiks, lai tas kļūtu par ikdienas sastāvdaļu, bet, ticiet man, tas ir fantastiski, kad ledusskapī vienmēr ir sagatavots ēdiens.

  1. Izmanto savu lēnvāres katlu

Es savējo izmantoju ĻOTI DAUDZ. Tas ir fantastiski! Man nav jāsēž pie plīts vai jāgaida pie krāsns. Tas ir ēdienu plānošanas glābējs. Patiesībā es jūtos atvieglota, kad katlā kaut kas ir, jo es zinu, ka vakariņas jau gatavojas un man par tām nav jāuztraucas. Vai tas skan muļķīgi? Iespējams, bet tā ir taisnība.


Citi ir skatījušies: