Paņēmieni kā aizmigt

Aktuāli

Atpūta ar bērniem Igaunijā...

Interesanti

Kā pareizi palielināt ienākumu...

Ceļo

Paņēmieni kā aizmigt

1. Nekādu ekrānu.
Centieties neskatīties uz ekrānu vismaz 30 minūtes pirms gulētiešanas. Tā kā tas stimulē smadzeņu darbu un iemigt paliek daudz grūtāk.
Uzņēmums varētu būt e-line tehnoloģijas ekrāns ( tādi kā Kindle), bet no atstarojošiem ekrāniem vajadzētu izvairīties.

2. Lasiet.
Grāmatu lasīšana pirms miega – lielisks veids kā aizmigt. Tas ir pierādīts un izplatīts veids, kurš tiešām darbojas. Laba grāmata Jums palīdzēs.

3. Pieklusiniet gaismu.
Pacentieties atbrīvoties no visiem gaismas avotiem savā guļamistabā. Spoža gaisma novērš melatonīna izveidi smadzenēs – hormons, kas atbild par miegu. Tāpat, gaisma stimulē Jūsu smadzeņu darbu, jo tās ir vairāk, jo vairāk tas prasīs laiku, lai iemigtu.

4. Izvairieties no trekna un smaga ēdiena.
Mūsu organisms nevar pienācīgi pārstrādāt pārtiku, kad atrodamies guļus stāvoklī – tas ir veidots tā, ka gremošanas sistēma darbojas tad, kad sēžam vai stāvam. Pārēšanās pirms miega var izsaukt gremošanas traucējumus. Tāpat centieties neēst neko treknu. Organismam būs nepieciešams labi pastrādāt, lai sagremotu to visu un neļaus Jums aizmigt. Dodiet tam vismaz r stundas. Tas nozīmē, ja Jūs ejat gulēt pulksten 22:00, tad pēc 19:00 ēst vairs nevar.

5. Izvairieties no alkohola.
Kut gan alkohols palīdz aizmigt ātrāk, tai pat laikā tas pasliktina miega kvalitāti. Pētījumi ir pierādījuši, ka alkohols ietekmē straujā miega posmu – daudz mierīgāko miega daļu. Ja kaut reizi esat jutuši ” pazīstamas” sajūtas pēc nakts iedzeršanas ( Jūs gulējāt ilgi, bet pamostoties vienalga jutāties noguris) – tas ir “sliktākā” miega kvalitātes dēļ. Tāpēc izvairieties no alkohola lietošanas pirms miega.

6. Elpošanas vingrinājumi.
Pats labākais, ko var izdarīt, pirms dodaties gulēt – ir atslābināšanās. Ja esat uzvilkti, vai satraucies par kaut ko – veiciet elpošanas vingrinājumus. Vienkārši atgulieties, aizveriet acis un koncentrējieties uz lēnu un dziļu elpošanu vismaz pāris minūtes. Sākumā tas var šķist grūti, bet pakāpeniski kļūs vieglāk. Sākumā domas jauksies pa galvu, bet jo ilgāk to darīsiet, jo mazāk to būs un Jūs redzēsiet cik labi iedarbojas šis vingrinājums.

7. Satraukumu (bažu) dienasgrāmata.
Cits veids kā tikt galā ar savu satraukumu – ieviesiet satraukumu dienasgrāmatu. Paņemiet kladi vai papīra lapu un sadaliet to uz pusēm. Pirms iet gulēt, pierakstiet visu, kas Jūs satrauc, lapas kreisajā pusē, bet labajā pusē uzrakstiet iespējamo risinājumu. Ja risinājumu neizdodas rast, ierakstiet datumu, kad Jūs atgriezīsieties pie šīs problēmas atkal. Tas atbrīvos Jūsu prātu no satraukuma un Jūs varēsiet aizmigt.

8. Novērsiet sevi.
Kad novērs sevi ar kaut ko garlaicīgu, aizmigt ir daudz vieglāk. Lūk, ko Jūs varat izdarīt – skaitīt atpakaļgaitā no 300 ik pa 3. Tas nozīmē, ka Jūs skaitāt – 297; 294; 291 un tā tālāk. Dienas beigās, tas ir diezgan grūti izdarāms, bet tai pat laikā, pietiekami garlaicīgi,tā kā tas darbojas. Novēršot sevi šādā veidā, Jūs izslēdzat savu prātu, kas palīdzēs aizmigt.

9. Izvairieties no kofeīna.
Visi zina, ka kofeīns palīdz Jums ilgāk palikt nomodā, tāpēc vajadzētu izvairīties to lietot pirms gulētiešanas. Kofeīnam ir 8 stundu iedarbība. Tas nozīmē, ka, ja Jūs iedzersiet tasi kafijas 6 vakarā, tas tas Jūsu organismā būs līdz 2 naktī. Tas nav īpaši labi, īpaši tad, ka Jūs vēlaties aiziet gulēt ātrāk. Labāk nedzeriet kafiju pēc pulksten 2 dienā, lai varētu doties gulēt laicīgi.

10. Karsta vanna.
Sens veids – iet karstā vannā. Tikai atcerieties, ka tas aizņems , kā minimums stundu, pirms Jūs iesiet gulēt. Labākā ūdens temperatūra ir 38 grādi un augstāk. Un Jums vajadzētu tajā atrasties, ne mazāk kā 20 minūtes, lai tam būtu efekts.


Citi ir skatījušies: