Visvērtīgākie aromāti

Aktuāli

Plunģes un Plateļu reģiona tūrisms...

Interesanti

Svarīgi lēmumi, dzīves padomi...

Ceļo

Visvērtīgākie aromāti

Oža ir viena no piecām maņām, un tai ir svarīga nozīme mūsu dzīvē. Mums visapkārt visu laiku ir smaržas: spēcīgas vai tik tikko jūtamas, patīkamas vai šķebīgas. Taču ir aromāti, kas ļauj izskatīties jaunākam, palīdz novājēt, uzlabot darba efektivitāti.

Ja pie kopētāja pastāv tikai pusminūti, tad 81 gadu var neiet mežu pēc negaisa. Kopētājs izdala gandrīz miljards reižu vairāk ozona, nekā tas notiek dabā. Tikai nevajag domāt, ka tas ir labi: ozons ir ļoti spēcīgs oksidants. Tas paātrina visus procesus cilvēka organismā, diemžēl – arī novecošanu.

Izrādās, ka ar apelsīnu var ietaupīt uz alkohola rēķina. Apelsīna smarža palīdz sasildīties un rada atbrīvotības sajūtu. Tiesa, būs diezgan grūti viesiem izskaidrot, kāpēc viņus aicina nevis iedzert glāzi burgundieša, bet ostīt apelsīna mizu. 

No sievietēm, kuru aizraušanās ir lavanda, labāk nedaudz piesargāties. Šī kaislība liecina ne tik daudz par sievietes pieķeršanos ziediem, kā par viņas depresīvo stāvokli, ar kuru vairs netiek galā neviens, izņemot lavandu – ļoti spēcīgu antidepresantu.

Meitenei, kas vēlas novājēt, jādāvina ... šokolādes konfekšu papīriņi. Ja pēc dāvanas saņemšanas viņa vēl vēlēsies jūs uzklausīt, tad paskaidrojiet, ka šokolādes smarža veicina laimes hormonu endorfīnu izdalīšanos. Turklāt endorfīni darbojas ne tikai pret stresu un mazina sāpes, bet arī veicina seksuālās vēlmes. 

Tēju ar citronu vislabāk dzert savā darba vietā – pretēji vadības prasībām. Ja viņi jūs sūta uz virtuvi, tad pastāstiet par japāņu zinātnieku pētījumu, ka, strādājot ar datoru, citrona smarža par 54% samazina kļūdu daudzumu.

Praktiski jebkura smarža var aizstāt zāles vai mini laika mašīnu. Reakcija uz smaržu ir tūlītēja: nepaspēj ne aci pamirkšķināt, un jau esi pagātnē. Lai to izdarītu, atliek tikai aromātu «piesaistīt» patīkamām atmiņām. Kad cilvēks ir laimīgs, viņš jau praktiski ir vesels (organismā vairāk izdalās endorfīni, neiromediatori un antivielas, kas ietekmē atveseļošanās procesu).

Leģenda vēsta, ka Zeva sieva Hēra pavedināja vīru, izmantojot no Afrodītes paņemto aromātisko burvju jostu. Mūsdienu smaržu speciālisti uzskata, ka šis afrodīzijs, kuram nespēja pretoties galvenais grieķu dievs, varētu būt šāds: ilang-ilang, muskatrieksts, rozā vaniļa, jasmīns un krustnagliņa.

Draugs analgīna tabletes vietā dod greipfrūtu eļļu? Nevajag draugam pārmest. Šī eļļa aromterapijā ir plaši pazīstams pretsāpju līdzeklis.

Ārstnieciski aromāti reizēm var radīt stipras galvas sāpes un vairāk neko. Ja cilvēkam nepatīk kāda smarža, tad organismam no tās nebūs nekāda labuma – pat tad, ja šis aromāts spēj izārstēt visu pārējo cilvēci.

Grūtniecei, kas nezina, vai tuvojas īstais dzemdību brīdis vai ir tikai tā dēvētie «priekšvēstneši», vajag ierīvēties ar jasmīna eļļu. Ja ir «treniņa» kontrakcijas, tad pēc šādas manipulācijas tās pāries.


Citi ir skatījušies: