Radošās darbnīcas Tukumā

Aktuāli

Atpūta Slovākijā...

Interesanti

Kā pavadīt laiku ar bērniem...

Ceļo

Radošās darbnīcas Tukumā

 

Tukumam ir arī senas amatniecības tradīcijas. Šodien iepazīties ar tām var ne tikai ar audēju un keramiķu darbnīcās. Savas durvis un amatu prasmi nu rāda ari kokamatnieki – tēlnieki un mēbeļu izgatavotāji un restauratori, kalējs un smalku rokdarbu pratēji. Tukuma pusē atrodas pirmā un pagaidām vienīgā salmu darbnīca Latvijā.

Der ielāgot:
• tikšanos ar māksliniekiem un amatniekiem vislabāk iepriekš saskaņot;
• izmantojiet iespēju radošajās darbnīcās pastrādāt paši – iespējams arī jūsos mājo radoša dvēsele;
• esiet atvērti un tad mākslas pasaule atvērsies arī jums!

Tukuma muzeja Audēju darbnīca darbojas kopš 1974. gada un interesentiem labprāt māca seno amatu. Interesanta vieta ceļotājam, lai aizraujošā veidā iepazītu Tukuma novada tautastērpu un iemēģinātu savu roku senajā amatā.
Tidaholmas iela 3, Tukums. Tālr.: 63125539, www.tukumamuzejs.lv

 Velgas Melnes keramikas darbnīca. Ar saviem darbiem un keramikas tapšanasprocesu keramiķe iepazīstina Durbes pils saimniecības ēkā un pagrabstāvā, kur atvērtakeramikas darbnīca. Šeit katru ceturtdienu, piektdienu un sestdienu iespējams iepazītiesar keramiķi, māla trauku tapšanu, kā arī pašam padarboties ar mālu. 
Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums. Tālr.: 26478677

 Salmu darbnīca Tukumā. Pirmā salmu darbnīca Latvijā. Šeit ir lietas, kuras radītas no sirds, un tas ir sajūtams visos Rītiņu ģimenes – Kristīnes, Jura un Ievas Elizabetes – rūpīgi veidotajos salmu darbiņos. Šeit ir apskatāms plašs dekoratīvo salmu figūru un suvenīru klāsts. Izveidotie tēli ir dažāda izmēra, katrs vienā eksemplārā. Jau ir sasniegts Latvijas rekords ar 2,5 m augsto dekoratīvo rūķi, kas ir lielākā dekoratīvā figūra, izveidota no salmiem.
Salmu darbnīca ir vieta, kur ikviens interesents var radoši izpausties pats – individuāli, ar ģimeni vai grupā. Salmu darbnīcā apgūsiet pirmās iemaņas darbā ar salmiem vai sienu, izveidosiet paši kādu salmu/siena zvēriņu, lelli vai citu tēlu. Salmu darbnīca nodrošina apmācību un izejmateriālus. Izgatavoto darbiņu katrs ņem sev līdzi uz mājām.
Dārzniecības iela 4a, Tukums. Tālr.: 29495746, www.salmulietas.lv

Pauļa Čivļa liekto lazdu mēbeļu darbnīca izgatavo dažādas liektās mēbeles no lazdām un citiem kokmateriāliem. Ja noskatīsieties filmu "Rūdolfa mantojums", tad Pauļa gatavotās mēbeles redzēsiet arī tur. Apciemojot darbnīcu, meistars gan izrādīs, kā šādas mēbeles top, gan pastāstīs, cik garš ir, piemēram, krēsla tapšanas process. Paulis Čivlis ir ne tikai pinējs un liekto mēbeļu meistars, bet arī mēbeļu restaurators. Ja kādai mēbelei nepieciešams jauns izskats, tad pie Pauļa var meklēt palīdzību.
Salas iela 15, Tukums. Tālr.: 26488493

Ginta Haņecka kalēja darbnīca. Senos laikos kalēji tika uzskatīti par burvjiem, jo viņu prasmes atradās ārpus ikdienišķo darbu robežas. Interesentiem kalēja darbnīcā Tukumā kalējs Gints Haņeckis piedāvās pacelt šī amata noslēpumainības plīvuru un pašiem atklāt savus snaudošos talantus. Darbnīcā iespējams apskatīt gan gatavus, gan tapšanas stadijā esošus darbus, nelielu senlietu kolekciju. Darbi apskatāmi un iegādājami vai pasūtāmi katru dienu, iepriekš vēlams pieteikties.
"Vecupnieki", pie pašas Tukuma zīmes, Kandavas ielas galā, Tumes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29167921

Koktēlnieka Jura Neimaņa skulptūru parks. Dabas veltes ir daudz un dažādas, bet prasmīgu roku apstrādātas tās iegūst kopīgo – formas skaistumu un vienreizību. Viesojoties pie koktēlnieka Jura Neimaņa, viņa saimniecībā apskatāmi gan akmenī, gan kokā kaltie tēlniecības darbi. Savdabīgā piemājas parkā arvien viss tiek pilnveidots, lai vidi ar gadiem padarītu skaistāku, un piepildītu ar mākslas darbiem. Te ciemos tiek gaidīts ikkatrs dabas un mākslas draugs. Pārliecībai doties apciemot koktēlnieku varētu kalpot Irlavas ciema centrā izvietotā lielā koka karote. Tās garums ir 6,2 metri! Taču, kādi meistardarbi ir pie paša meistara, tas jānoskaidro pašiem.
"Mednieki", Irlavas pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26302247

Mākslasdarbnīcā "Antīks" izveidota 2001. gadā, darbojas divi mākslinieki – mēbeļu restaurators Leons Čivlis un gleznotāja Ingemāra Treija-Čivle. Leons Čivlis – restaurācijas darbu aizsācis kā ādas apstrādes mākslinieks. Vēlāk zināšanas papildinātas rotu izgatavošanā un metāla dizaina priekšmetu restaurācijā. Ingemāra Treija-Čivle ir gleznotāja un pedagoģe. Piedalās izstādēs Latvijā, sarīkojusi vairākas personālizstādes. Glezno žanra darbus, ainavas, ziedus, klusās dabas, portretus – eļļas tehnikā. Ir arī sienu un koka priekšmetu virsmas apgleznojumi. Veido interjerus un noformējumus svētkiem, veic brandmūru un iekštelpu apgleznojumus. Apmeklējot darbnīcu, iespējams tikties ar māksliniekiem, apskatīt viņu radītos darbus un uzzināt daudz jauna par restaurāciju un glezniecību.
Harmonijas iela 1, Tukums. Tālr.: 63123497, 29540516, 25980177, www.antiks.viss.lv

Uģa Daiņa keramikas darbnīca "Upmalnieki". Sātos, tieši iepretim "Tiltam uz nekurieni", keramiķis uzbūvējis ar malku kurināmu cepli svēpētās keramikas izgatavošanai. Interesenti te aicināti apskatīt un iegādāties skaistas, katrā laucinieka un pilsētnieka saimniecībā noderīgas lietas, kā arī no šamota izgatavotus dekoratīvus priekšmetus. Iespējams arī iemēģināt roku uz podnieka virpas un padarboties ar mālu.
"Upmalnieki", sāti, Irlavas pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29256833, 26440226

 Tukuma Tūrisma informācijas centrs.

 


Citi ir skatījušies: