Miras pils komplekss

Aktuāli

Darījumu braucieni, tīmbildings, korporatīvie pasā ...

Interesanti

Apkārt zemeslodzei...

Ceļo

Miras pils komplekss

Romantikai!

Miras pils komplekss ir viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Baltkrievijā. 2000. gadā Miras pils kļuva par pirmo UNESCO arhitektūras objektu Baltkrievijas teritorijā. 

Pils celtniecību gotikas stilā sāka kņazs Jurijs Iļjiničs XVI gs. 20. gados. Tomēr visslavenākie Miras pils īpašnieki bija kņazi Radzivili. Savā pastāvēšanas laikā pils ir vairākas reizes pārbūvēta, vispirms renesanses stilā, pēc tam – baroka. Gandrīz gadsimtu pils bija pamesta, bet 1812. gada kara laikā izpostīta. XIX gs. beigās pils nonāca Svjatopolku-Mirsku dzimtas īpašumā. Pili atjaunoja, tās arhitektoniskajā ansamblī parādījās jauni elementi, bet apkārtējā teritorijā izveidoja ainavu parku ar ūdenstilpni. ХХ gs. netālu no pils uzcēla kņazu Svjatopolku-Mirsku dzimtas kapelu un kapenes. 1987. gadā pils kļuva par Baltkrievijas Nacionālā mākslas muzeja filiāli. Kopš 2011. gada tai ir neatkarīgas iestādes statuss.

                                                       Церковь-усыпальница.

Muzejā ir 39 ekspozīcijas zāles ar daudzveidīgu un bagātīgu tematiku. Tur var iepazīt magnātu un kņazu, bijušo pils īpašnieku, dzimtu vēsturi, iejusties Baltkrievijas teritorijā notikušo kauju un karu atmosfērā, aplūkot autentiskus piļu un apartamentu interjerus.

Miras pils nav tikai muzeja ekspozīcija. Tā ir neparasta vieta svinībām, piemēram, laulības reģistrācijai. Pils interjers un personāži, kas piedalās ceremonijā, ieskaus jaunlaulātos un viņu viesus viduslaiku gaisotnē.

Mēs aicinām apmeklēt unikālu viesnīcu, kas iekārtota viduslaiku pilī. Jūs sajutīsiet, kā pagātne satiekas ar nākotni, cik harmoniski viduslaiku greznība sadzīvo ar jaunākajām viesnīcu industrijas tehnoloģijām. Pilī ir 15 numuri, kas pārsteidz ar neatkārtojamu un izsmalcinātu dizainu.

интерьеры 1   гостиница

Miras pils pazemē atrodas restorāns «Kņaza sēta», kurā viesi var pilnībā baudīt omulīgo sālsmaizes atmosfēru un tradicionālo seno baltkrievu virtuvi.  
Lietišķām aprindām Miras pils piedāvā divas mūsdienīgi aprīkotas konferenču zāles.
Bruņinieku festivāli, koncerti, izstādes, teātra uzvedumi, zinātniskās konferences ir neatņemama viduslaiku muzeja sastāvdaļa.

интерьеры

Apmeklējot Miras pili, jūs sajutīsiet «dzīvu» vēsturi, iemiesotu vides un arhitektūras harmonijā. Brīnišķīgie pils interjeri, kareivīgie aizsardzības torņi, mājīgā baznīca un pēdējo īpašnieku Svjatopolku-Mirsku kapenes, itāļu ainavu parka romantiskie stūrīši – tas ir pievilkšanas spēks, kas liek tur atgriezties vēlreiz. Miras pils vārti ir plaši atvērti ikvienam, kas vēlas iejusties vēstures notikumos, kara batālijās, greznās aristokrātu pieņemšanās un romantiskās iemīlējušos pastaigās. 

Vairāk informācijas:
Adrese: 231444 Гродненская обл., Кореличский р-н, г.п. Мир, ул. Красноармейская, 2.
Tālr.: +375159628270 (informācija)
+375159628290 (ekskursiju rezervācija)
E-pasts: info@mirzamak.by
www.mirzamak.by


Citi ir skatījušies: