Odesa, burvīgā pilsēta...

Aktuāli

Idejas ģimenes brīvdienai...

Interesanti

Visiem interesē, kā top Laimas šokolāde&hel ...

Ceļo

Odesa, burvīgā pilsēta...

Ievērojamais krievu rakstnieks Īzaks Bābels (1894–1940), dzimis Odesā slavenajā Moldovankā, ebreju tirgotāja ģimenē. Viņa bērnības un jaunības iespaidi vēlāk kļuva par pamatu Bābela agrīnajai prozai un viņa «Odesas stāstiem».

Rakstnieka centieni saskatīt revolūcijā kaisli un romantiku vainagojās ar viņa dvēseliskajām skumjām. Par sava veida glābiņu Bābelam kļuva «Odesas stāstu» fantastiskā, ar hiperbolām bagātā pasaule. Šī cikla - «Karalis», «Kā tas tika paveikts Odesā», «Tēvs», «Ļubka Kazaks» – stāstu darbība norisinās gandrīz mitoloģiskā pilsētā.

Bābela Odesu apdzīvo personāži, kuros, autora vārdiem runājot, ir «dedzīgums, vieglums un burvīgums – gan skumja, gan aizkustinoša – dzīves izjūta» («Odesa»). Reālie Odesas kriminālisti Miška Japončiks, Soņka - Zelta Rociņa u. c. rakstnieka iztēlē pārvērtās par mākslinieciski ticamiem tēliem Beniju Kriku, Ļubku Kazaku, Froimu Krauķi.

Odesas noziedzīgās pasaules «karali» Beniju Kriku Bābels atveidoja kā savdabīgu Robinu Hudu, vājo ļaužu aizstāvi. «Odesas stāstu» stilistika atšķiras ar lakonismu, valodas blīvumu un tajā pašā laikā spilgtu tēlainību.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris  
19:00   05.04.2016
19:00   28.04.2016
19:00   13.05.2016


Citi ir skatījušies: